Virgilijus Mikuckis

Virgilijus Mikuckis gimė 1967 m. Žemalėje (Mažeikių r.). 1986 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą ir įsigijo meninio metalo apdirbimo specialybę.1987-1989 metais tarnavo sovietinėje kariuomenėje. 1992-2005 metais kalvystės amato mokėsi kalvio Algirdo Stankaus „Karo ir meno“ kalvėje-akademijoje. Kurį laiką dirbo Ruzgų pagrindinėje mokykloje dailės mokytoju.

2006 m. Tirkšliuose įkūrė savo kalvę. Daro kryžius, sietynus, šviestuvus, žvakides, metalo plastikos darbus ir kt. V. Mikuckio darbai eksponuojami įvairiose Lietuvos ir užsienio miestų bendrose parodose. Jo kūrinių yra Amerikoje, Suomijoje, Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje. Darbų yra įsigiję Suomijos meno ir dizaino institutas, Žemaičių dailė muziejus, Lietuvos Respublikos prezidentūra, Narvos pilis Estijoje.

V. Mikuckis aktyviai dalyvauja įvairiose parodose, pleneruose, stovyklose, veda edukacinius užsiėmimus. V. Mikuckis sugeba atskleisti senąsias Lietuviškos kryždirbystės tradicijas ir precizišką metalo linijų tobulumą. Kryždirbystė – unikali lietuvių liaudies meno šaka įtraukta į UNESKO šedevrų sąrašą. Jis gaivina, populiarina kalviškąją kryždirbystę.

2007, 2010, 2013, 2016 Tarptautinių kalvystės meno ir amatų švenčių metu miestui dovanotų darbų (stendas ant kurio sukabinti kalvių darbai, reklaminis stendas „Angelas nešantis gerą žinią”, „Sodas”,) vienas iš sumanytojų ir vykdytojų.

2013, 2016 metais organizuojant Tarptautines kalvystės meno ir amatų šventes Virgilijus buvo pagrindinis šventės kuratorius.

2013 m. šventės metu pastatyta V. Mikuckio sukurta skulptūra „Kožnas yr sava laimės kalvis”, (akmens dalies autorius Paulius Daujotas). Skulptūros puošybos elementus nukaldino į šventę atvykę kalviai.

2016 m. jo iniciatyva Pavenčių gatvėje pastatyta skulptūra „Sodas”.

Keletą metų V. Mikuckis savo kūrybinius sumanymus kartu su kitais menininkais įgyvendina ir Užvenčio dvaro malūne, bendradarbiauja su Žemaitijos nacionaliniu parku.

V. Mikuckio pagrindiniai laimėjimai:

  • 1993 m. tapo Lietuvos Respublikos tautodailininkų sąjungos nariu;
  • 2006 m. Lietuvos kalvių sąjungos narys;
  • 2006-2013 m. pripažintas geriausiu Telšių apskrities meistru tautodailininku;
  • 2012 m. Suteiktas meno kūrėjo statusas;
  • 2013 m. – konkurso „Lietuvos kalvių kalvis“ nugalėtojas;
  • 2014 m. sausio 6 d. Kretingos muziejuje buvo paskelbtas ir vainikuotas „Aukso vainiku“;
  • 2014 m. išleista knyga su foto iliustracijomis „Virgilijus Mikuckis“ (kalvystė);

„Kryždirbystė – viena iš pagrindinių mano kalvystės krypčių. Kalvystė – gyvenimo pomėgis“, – sako V. Mikuckis.

Dalintis: