Svarbi informacija

 

COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS (galioja liepos 19–25 d.)

_____________________________________________________________________ 

Nutraukiamas karšto vandens tiekimas 

Nuo  birželio 7 d. iki birželio 16 d. bus nutrauktas karšto vandens tiekimas Mažeikių mieste (išskyrus Reivyčių kvartalą) – UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ vykdys planinį katilinės ir šilumos tinklų remontą. Esant galimybei karšto vandens tiekimas bus atnaujintas anksčiau.    

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, rengdama šilumos trasas ateinančiam šildymo sezonui, numato birželio 8–9 d. nuo 9.00 val. iki 20.00 val. atlikti šilumos tinklų hidraulinius bandymus. Atliekant šilumos tinklų bandymus, kurių metu nustatomos susidėvėjusios ir korozijos pažeistos šilumos trasų vietos, šilumos trasose bus padidintas slėgis, kuris pavojingas pastato vidaus šildymo ir karšto vandens tiekimo sistemoms, todėl, siekiant apsaugoti vidaus sistemas nuo sugadinimo, šilumos sistemų prižiūrėtojus prašome jas atjungti, uždarant po dvi sklendes paduodamojoje ir grįžtamojoje linijose, tarp jų atidarant drenažinius ventilius. Jeigu sklendės nėra sandarios, patariame sistemas atjungti aklėmis.

 Pastebėję nutekėjimus iš požeminių tinklų, nesiartinkite prie pažeidimo vietos, saugokitės ir perspėkite kitus, ypač vaikus, informuokite UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ darbuotojus tel. 98 179, mob.: 8 652  66 983, 8 685  35 006. 

Šilumos tinklų remonto metu vartotojams nebus tiekiama šilumos energija karštam vandeniui ruošti, todėl rekomenduojame užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą. 

__________________________

 

Nacionalinis kraujo centras savivaldybėse skiepys visus norinčiuosius

 Prasidėjo Nacionalinio kraujo centro turas per Lietuvą, kurio metu daugiau nei dvidešimtyje savivaldybių, tarp jų ir Mažeikių, visi norintieji be išankstinės registracijos galės pasiskiepyti nuo COVID-19. Atvykusieji gyvos eilės principu bus skiepijami vakcina „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“). Skiepijantis šia vakcina užtenka vienos dozės. 

Mažeikiuose gyventojai bus skiepijami birželio 30-ąją, trečiadienį, 11.00–16.00 val. Naftininkų g. 11 (priešais Savivaldybės kultūros centrą, šalia Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios). 

Pasiskiepyti gali bet kurie 18 metų ir vyresni asmenys. Organizatoriai ypač ragina šia proga pasinaudoti senjorus ir pasirūpinti savo saugumu nuo koronaviruso – mirtingumo ir sergamumo statistika liudija, kad labiausiai nuo COVID-19 nukenčia būtent vyresnio amžiaus žmonės. Atvykstantiems skiepytis būtina turėti asmens dokumentą. 

Akcija organizuojama kartu su miestų ir rajonų savivaldybėmis. Sklandžiam jos įgyvendinimui talkina „Caritas“. Iniciatyvą įgyvendina LR Vyriausybės kanceliarija su Sveikatos apsaugos ministerija. 

Dažniausiai užduodami klausimai apie „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakciną čia

Nacionalinis kraujo centras primena, kad vakcinacijos metu kraujo donorystės akcijos nevyks. 

__________________________________

 Startuoja masinė vakcinacija – skiepytis kviečiami visi gyventojai nuo 16 metų 

Gyventojų vakcinacija nuo koronaviruso (COVID-19) pagal amžiaus grupes pasiekė galutinį etapą: prasidėjus masinei vakcinacijai registruotis skiepui kviečiami visi asmenys, sulaukę 16 metų. 

Pilnametystės dar nesulaukę jaunuoliai gali būti skiepijami tik „Comirnaty“ vakcina, nes tai leidžia šios vakcinos registracijos sąlygos. „Moderna“, „Vaxzevria“ ir „Janssen“ vakcinos yra registruotos žmonių nuo 18 metų skiepijimui. 

Gyventojai kviečiami registruotis vakcinacijai internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Šio ryto 6.00 val. duomenimis, šalies vakcinacijos centruose yra daugiau nei 44 tūkst. laisvų vakcinų, kuriomis gyventojai yra kviečiami skiepytis pirmąja doze. 

Internetu gyventojas gali registruotis pats, taip gali užregistruoti kitą asmenį, pvz., šeimos narį. 

Susipažinti su registracijos procesu padės vaizdo instrukcija, kurią rasite ČIA

Kaip užregistruoti kitą asmenį, sužinosite ČIA

Registruodamiesi gyventojai gali rinktis tiek savivaldybę, kurioje nori skiepytis, tiek vakciną. Internetinė registracijos sistema parodo, kiek ir kokių laisvų vakcinų yra skirtinguose vakcinacijos centruose. 

Užsiregistravę gyventojai SMS žinute gaus patvirtinimą, kuriame bus nurodyta pasirinkta vakcina, vizito data ir laikas, vakcinacijos centro adresas bei registracijos numeris. Žinutės siuntėjas yra „COVID-19“, pranešimo tekstas formuojamas automatiškai nenaudojant savitųjų lietuviškų raidžių. 

Gyventojų prašoma atvykti iki nurodyto vakcinacijos laiko likus bent 10 minučių ir su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Antros dozės datą ir laiką registracijos sistema nustato automatiškai, pagal vakcinų gamintojų ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomenduojamus intervalus:

 • „Comirnaty“ vakcinai – po 21 dienos;
 • „Moderna“ – po 28 dienų;
 • „Vaxzevria“ – po 12 savaičių. 

Jeigu gyventojas negali atvykti nurodytu laiku, jis gali pasikeisti antros dozės datą ir laiką prisijungęs prie registracijos sistemos arba paskambinęs Karštosios linijos numeriu 1808. 

Pakeisti registracijos laiką internetu padės vaizdo instrukcija, kurią rasite ČIA

Kaip atšaukti registraciją, sužinosite ČIA

Per www.koronastop.lt:

 • Vakcinacijos datą ir vietą galima pakeisti sau.
 • „Comirnaty“ – antrą vakcinos dozę galima tik pavėlinti. Datą keisti galima tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas.
 • „Moderna“ – antrą vakcinos dozę galima tik pavėlinti. Datą keisti galima tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas.
 • „Vaxzevria“ – galima paankstinti antrą dozę, jei dėl objektyvių priežasčių gyventojas negali laukti 12 savaičių. To padaryti pačiam nepavyks. Reikia kreiptis nurodytais kontaktais, kuriuos galima rasti koronastop.lt, „Vakcinacijos“ skirtuke, skiltyje „Vakcinacija savivaldybėse“. Pavėlinti skiepą galite patys, savaitės ribose. Datą keisti galėsite tik tą savaitę, kurią numatytas automatiškai paskirtas antrosios dozės laikas. 

Karštąja linija 1808:

 • Jei asmuo skambina ir nori pavėlinti vakcinos laiką, jis informuojamas, kad gali perkelti vakciną tik artimiausioms 7 dienoms, pagal turimus laisvus registracijos laikus. Vakcinavimo laiką galima pakeisti tik sau.
 • Jei asmuo skambina ir nori paankstinti vakcinavimo laiką (t. y. paankstinti „Vaxzevria“) operatorius informuoja, kad šiuo metu registracija telefonu nėra ankstinama, esant neatidėliotinoms priežastims ir esant poreikiui paankstinti asmuo gali kreipdamasis nurodytais kontaktais, kuriuos galima rasti koronastop.lt, „Vakcinacijos“ skirtuke, skiltyje „Vakcinacija savivaldybėse“). 

Vakcinacijos atšaukimas 

Per www.koronastop.lt:

 • Vakcinaciją pirmąja doze galite atšaukti tik sau. 

Karštąja linija 1808

 • Jei asmuo skambina ir nori atšaukti vakciną, jis informuojamas, kad neatvykus vakcina bus sistemoje atšaukiama automatiškai, jei pageidaus – iš naujo registruotis vakcinai galės po paros. Karštojoje linijoje vakcinos atšaukimas nevykdomas. 

_______________________________________ 

 Už apleistus žemės sklypus – didesnis mokestis

 Mažeikių rajono savivaldybės administracija primena, kad apleisti žemės sklypai  apmokestinami 4 proc. žemės mokesčio ir žemės nuomos mokesčio už valstybinę žemę tarifu.

Į apleistų žemės sklypų sąrašus įtraukiami neprižiūrimi žemės sklypai. Žemės sklypas apleistas, kai yra vienas ar keli iš šių požymių: sklype formuojamas sąvartynas, sklype laikomos (išskyrus tam skirtas vietas) statybinės ir (ar) teršiančios aplinką medžiagos ar daiktai (akivaizdžiai netvarkingos, techninių reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės, jų dalys, nenaudojami statybiniai vagonėliai, laikinieji statiniai ir pan.), kaupiamos šiukšlės, padrikai išpiltas statybinis laužas, sklypas apaugęs krūmais, sumedėjusiais augalais (išskyrus želdinius), avarinės būklės medžiais, nešienaujamas, nešienauta žolė išdegusi, ir panašiai.

Žemės sklypai turi būti naudojami, prižiūrimi ir tvarkomi taip, kad jie būtų tinkami naudoti pagal pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir naudojimo būdą, nesvarbu, ar tai būtų žemės ūkio paskirties žemė, ar kitos paskirties (gyvenamųjų namų, pastatų teritorijų, komercinės paskirties, visuomeninės paskirties teritorijų, rekreacinių ir pan. teritorijų) žemė.

Apleistų žemės sklypų Mažeikių rajone patikrinimai vyks liepos mėnesį.

________________________________________

Mažas pajamas gaunantiesiems – vykimo išlaidų kompensacijos

Nuo gruodžio 1 d. mažas pajamas gaunantiems rajono gyventojams Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) kompensuos nuvykimo į mobilųjį patikros punktą ir parvykimo iš jo patirtas išlaidas. 

Tokie asmenys, nuvykę į punktą savarankiškai ir norintys, kad būtų kompensuotos išlaidos, turės kreiptis į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, pateikti išlaidas įrodančius dokumentus. Komisija spręs dėl kompensacijos išmokėjimo. 

Pacientai, kuriems būtina atlikti laboratorinį tyrimą dėl Covid-19 ligos, tačiau negali į mobilųjį punktą nuvykti savo, artimųjų, pavėžėjų ar taksi transportu, dėl pavėžėjimo gali kreiptis į Savivaldybę. 

_______________________________________________________________________ 

DAUGIABUČIŲ GYVENAMŲJŲ NAMŲ BENDRIJŲ DĖMESIUI

Daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas privalo organizuoti bendrojo naudojimo patalpų sanitarijos ir higienos reikalavimus užtikrinančius darbus. Dėl paskelbto karantino (COVID) valstybės ar savivaldybės teritorijoje, siekiant užtikrinti gyventojų sveikatos apsaugą, buvo būtina atlikti sanitarijos ir higienos reikalavimus užtikrinančius darbus (bendrojo naudojimo patalpų dezinfekciją).
Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės valdymą savivaldybėse vykdo ir karantino režimo priemonių įgyvendinimą organizuoja savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybė). Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės priemonės, priskirtos būtinosioms visuomenės sveikatos priežiūros priemonėms, finansuojamos iš valstybės biudžete sveikatos priežiūrai numatytų lėšų.
Vadovaujantis šiomis nuostatomis,dėl patirtų išlaidų už bendrojo naudojimo patalpų dezinfekciją, sąskaitas faktūras rekomenduojame pateikti Savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriui.

__________________________________________________________________________

Dėl sąlytį su COVID-19 atveju turėjusių asmenų

Sveikatos apsaugos ministerija teikia gaires dėl naujojo koronaviruso (SARS-CoV-2) sukeliamos užkrečiamosios ligos (COVID-19) sąlytį turėjusių asmenų valdymo (parengta adaptavus Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas). 

____________________________________________________________________________

 Tai, ką svarbu žinoti žmonėms dėl naujojo koronaviruso

____________________