Valstybinių miškų urėdija: planuojama rekordinė ekonominė grąža valstybei

Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija perskaičiavo patvirtintą 2021 m. biudžetą ir planuoja rekordinę grąžą valstybei nuo 2018 m., kada po miškų reformos reorganizacijos būdu buvo įkurta viena įmonė, sujungusi 42 atskiras urėdijas ir Valstybinį miškotvarkos institutą.

Planuojama, kad Valstybinių miškų urėdija 2021 m. uždirbs 199,7 mln. eurų pajamų ir 66,1 mln. eurų normalizuoto pelno. 

 „Atsakingas planavimas ir sąnaudų valdymas, procesų optimizavimas ir padidėjusios medienos kainos šiandien duoda tą rezultatą, kad galėjome peržiūrėti patvirtintą biudžetą – tai reiškia, kad planuojame rekordinius metus, kai valstybė gaus didžiausią ekonominę grąžą“, – sakė VĮ Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak V. Kaubrės, vidutinei žaliavinės medienos pardavimo kainai 2021 m. II pusmečio aukcione pusmetinėms sutartims sudaryti padidėjus 43,5 proc., įmonė gali planuoti didesnes įmokas į valstybės biudžetą. Be padidėjusios medienos kainos, rekordiniam finansiniam rezultatui įtakos turėjo ir sumažintos veiklos bei administracinės sąnaudos.  

„Urėdijų reforma buvo viena sudėtingiausių ir didžiausių pertvarkų valstybiniame sektoriuje, kai į vieną buvo sujungtos net 43 skirtingos įmonės, todėl sėkmingas investicijų planavimas ir įgyvendinimas itin svarbus norint pasiekti strateginius įmonės tikslus, suvienodinti veiklos procesus, pereinant prie pažangių technologijų naudojimo įmonės veikloje. Jeigu 2018 m., kai įmonė buvo įkurta, investuoti tik 4 mln. eurų, tai praėjusiais metais investicijos padidėjo net penkis kartus – į medienos ruošos technikos, darbo priemonių, medelynų modernizavimą ir IT technologijas investuota jau 20,3 mln. eurų“, – sakė V. Kaubrė.

Įmonės vadovo teigimu, planuojamos rekordinės įmonės pajamos šiais metais leis planuoti ir atlyginimų augimą: „Vertiname savo darbuotojus, stebime darbo rinką ir atlyginimus, todėl planuojame darbo užmokesčio didėjimą.“

Miškų sektoriuje Lietuvoje iš viso dirba apie 60 000 žmonių ir tai yra viena svarbiausių pramonės šakų Lietuvoje, o Valstybinių miškų urėdija – stabilias darbo apimtis jam užtikrinanti įmonė.

 

VĮ Valstybinių miškų urėdija

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos