Ugdymo įstaigose – profilaktinis moksleivių ir darbuotojų tyrimas

Šiandien, gegužės 10 d., Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) ugdymo įstaigose prasidėjo pradinių klasių mokinių ir kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų savanoriškas profilaktinis tyrimas. Jis atliekamas dviem būdais: kaupinių ir savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais. Sutikusieji tirtis mokysis kontaktiniu būdu, nesutikusieji – nuotoliniu. 

Kaupinių būdu mokiniai ir darbuotojai pradėti tirti 6 mokyklose: „Ventos“ progimnazijoje, Pavasario ir Senamiesčio pagrindinėse, Kazimiero Jagmino, „Vyturio“ ir „Žiburėlio“ pradinėse. 

Savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais tyrimas bus atliekamas 8 ugdymo įstaigose: Viekšnių ir Židikų gimnazijose, Kalnėnų progimnazijoje, Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio ir Užlieknės pagrindinėse, Žemalės pradinėje, Auksūdžio mokykloje-daugiafunkciame centre, darželyje-mokykloje „Kregždutė“. 

Profilaktinis tyrimas atliekamas nemokamai vadovaujantis nustatytomis tvarkomis 1 ar 2 kartus per savaitę, priklausomai nuo tyrimo būdo.

 Kaupinių būdu tiriami moksleiviai ir darbuotojai tepinėlį iš nosies paims patys ir įdės jį į mėgintuvėlį. Viename mėgintuvėlyje – ne daugiau 6 tepinėlių. Tepinėliai bus tiriami laboratorijoje Klaipėdoje. 

Greitaisiais antigeno testais besitiriantieji taip pat tepinėlį iš nosies ims patys, tyrimas bus atliekamas vietoje, rezultatai bus aiškūs po 15–20 min. 

Tyrimo eigą prižiūrės ugdymo įstaigose dirbantys Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai ir įstaigos vadovo paskirti atsakingi asmenys. 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos