Savivaldybės tarybos narė L. Rimkienė pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Lina Rimkienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo draudimus naudotis tarnybinėmis pareigomis ar tarnybiniu statusu asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai (3 straipsnio 1 dalies 3 ir 6 punktus). 

Nustatyta, kad pernai liepą L. Rimkienė Savivaldybės administracijos automobiliu naudojosi ne tarnybos tikslais, vykdama iš Mažeikių į Vilnių. Valstybės politikės darbotvarkėje išvykimo į kitą miestą numatyta nebuvo. Kelionės dieną J. Rimkienė pateikė prašymą leisti vykti į Seimą bei skirti jai automobilį su vairuotoju, nors konkretaus vizito tikslo nenurodė. Merą pavaduojanti Savivaldybės mero pavaduotoja šį prašymą vizavo. 

Iš tyrimo medžiagos matyti, kad tarnybinis automobilis su vairuotoju kelionei į Vilnių buvo skirtas L. Rimkienei dėl jos, kaip mero pavaduotojos, statuso, tačiau kelionės tikslas buvo ne tarnybinis, o siejamas su asmeniniais jos interesais. Pati L. Rimkienė teigė Seime 16 val. susitikusi su Seimo nare aptarti neįgaliųjų vaikų ugdymo Mažeikiuose klausimų. Minėtoji Seimo narė patvirtino, kad toks susitikimas vyko, tačiau nurodė, kad jis prasidėjo 14 val. ir truko apie 1,5 val. Vadovybės apsaugos tarnybos duomenys bei automobilio judėjimo trajektorijos išrašai šią informaciją paneigia – į Seimą L. Rimkienė atvyko prieš pat 16 val. Įvertinus L. Rimkienės išvykimo iš Mažeikių laiką (11.54 val.) bei atstumą tarp Mažeikių ir Vilniaus, akivaizdu, jog 14 val. ji nebūtų spėjusi atvykti į Vilnių. 

L. Rimkienė yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Prezidiumo narė, o, Prezidiumo duomenimis, minėtąją dieną L. Rimkienė 16 val. dalyvavo Prezidiumo posėdyje, kuris vyko Seime. Apibendrinus minėtuosius duomenis, VTEK daro pagrįstą išvadą, kad L. Rimkienė į Vilnių vyko siekdama dalyvauti partijos Prezidiumo posėdyje, kuriame, be kita ko, buvo patvirtinta jos kandidatūra Mažeikių vienmandatėje rinkimų apylinkėje. 

Pažymėtina, kad pagal Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktiką dalyvavimas partinėje veikloje bei vykimas į politinio pobūdžio partijos renginius neprilygintinas tarnybinei užduočiai. 

Parengta pagal VTEK

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos