Savaitės apžvalga – sergančiųjų Covid-19 rajone beveik tūkstantis

Praėjusios savaitės statistiniai duomenys neguodžia – koronaviruso infekcija ir toliau plinta įmonėse, lopšeliuose-darželiuose, mokyklose, gydymo įstaigose, šeimose. Dalies užsikrėtimų aplinkybės nežinomos.

BENDROJI INFORMACIJA 

Lapkričio paskutinę savaitę registruota 318 naujų susirgimų, pasveiko – 170. Iš viso serga 959 mažeikiškiai, pasveikusiųjų iš viso – 447. 

Mirė 5 rajono gyventojai, iš jų 3 vyrai ir 2 moterys: Mažeikių ligoninėje – 3, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – 2 (pastarosios mirtys registruotos Mažeikiuose pagal paskutinę asmenų deklaruotą gyvenamąją vietą). Vyriausiajam buvo 94 m., jauniausiajam – 58 m., amžiaus vidurkis – 73 m.

KARŠČIAVIMO KLINIKA IR MOBILUSIS PUNKTAS 

Per savaitę ištirti 78 pacientai (65 suaugusieji, 13 vaikų), 19 nustatyta Covid-19 liga. Mobiliajame patikros punkte paimti 633 ėminiai. 

Dėkojame atsakingiems gyventojams, iš anksto pranešusiems apie neatvykimą tirtis į Mažeikių mobilųjį patikros punktą – į atsiradusias laisvas vietas iš karto registruoti kiti norintieji išsitirti dėl Covid-19.

MAŽEIKIŲ LIGONINĖ

Šiuo metu ligoninėje Mažeikiuose gydomi 93 Covid-19 infekcija sergantys pacientai ne tik iš Mažeikių, bet ir iš Plungės, Šiaulių, Joniškio rajonų. 40 – su deguonies palaikymu, vienas – su dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatu. Iki šiol mirė 24 Covid-19 liga sirgusieji asmenys: 19 – iš Mažeikių, 2 – iš Plungės, 2 – iš Šiaulių, 1 – iš Joniškio rajonų. 4 pacientai mirė dėl kitų ligų, bet papildomai buvo užsikrėtę koronaviruso infekcija. Amžiaus vidurkis – 75,8 m. 

Covid-19 liga serga 50 ligoninės darbuotojų, iš jų 4 gydytojai. Saviizoliacijoje – 10 darbuotojų. 17 tebeserga kitomis ligomis. 

UGDYMO ĮSTAIGOS 

Ugdymo įstaigose Covid-19 liga nustatyta 31 moksleiviui (ugdytiniui), saviizoliacijoje – 488. Serga 7 administracijos darbuotojai, saviizoliacijoje – 11. Susirgimai Covid-19 liga nustatyti 39 pedagogams, saviizoliacijoje – 47, serga 22 aptarnaujančio personalo darbuotojai, 26 – saviizoliacijoje. 

Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimu, 5–12 kl. mokiniai ir toliau mokosi nuotoliniu būdu. Neformalusis ugdymas taip pat vykdomas nuotoliniu būdu, o jei tai neįmanoma – stabomas. Nuo šiandien Pavasario pagrindinėje mokykloje ir Viekšnių gimnazijoje po vieną pradinę klasę taip pat mokysis nuotoliniu būdu. Ugdymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu ir vienoje lopšelio-darželio „Buratinas“ grupėje. Taip pat tęsiamas nuotolinis ugdymas ir Sedos darželyje. 

PRIMENAMA – kiekvieną pirmadienį bus apžvelgiama visos savaitės situacija rajone dėl COVID-19. 

PRAŠOMA VISŲ:

Taisyklingai dėvėkime nosį ir burną dengiančias veido apsaugos priemones

Dezinfekuokime rankas ir paviršius

Laikykimės saugaus atstumo

Jeigu tik galime, likime namuose

Nesilankykime vieni pas kitus – kuo mažiau kontaktų!

Būkime sveiki! Saugokime ir saugokimės! 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos