„Santarvė“ paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją – paprašyta paneigti

Laikraštis „Santarvė“ straipsnyje „Verslui – pinigai, žmonėms – problemos?“ paskelbė tikrovės neatitinkančią informaciją apie elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą mieste. Mažeikių rajono savivaldybės administracija raštu kreipėsi į laikraštį, prašydama paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją.  

Balandžio 20 d. laikraštyje (Nr. 29) teigiama, jog „vilniečiams verslininkams žalia šviesa uždegta visiškai nemokamai, neimant jokio mokesčio“, tačiau Mažeikių seniūnija išdavė UAB „Bolt  Services LT“ leidimą vykdyti elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą Mažeikių miesto penkiose viešosiose vietose. Vietinė rinkliava yra sumokėta už visą leidimo galiojimo laikotarpį vadovaujantis Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar (ir) teikti paslaugas Mažeikių rajono savivaldybės viešosiose vietose nuostatais.

Kita visuomenę klaidinanti informacija: „<...> jei Savivaldybė skatina ekologišką transportą, kodėl tuomet nuošalyje paliekami pavėžėjai, kurie Mažeikiuose dirba pusiau elektriniais, hibridiniais automobiliais. Iš tikrųjų Savivaldybė skatina ekologišką transportą. Pavėžėjai, kurie Mažeikiuose dirba pusiau elektriniais, hibridiniais automobiliais, nuošalyje nepaliekami – jie nemokamai gali naudotis ir naudojasi dviem elektros įkrovimo stotelėmis.

Straipsnyje teigiama, jog <...> Mažeikiuose yra ir daugiau įmonių, užsiimančių elektrinių paspirtukų nuoma“, tačiau, kokios jos ir kuri kreipėsi į Savivaldybę dėl leidimo vykdyti elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą Mažeikių mieste, neįvardijo.

Į Savivaldybę kreipėsi tik UAB „Bolt  Services LT“ ir leidimą gavo laikantis visų šios paslaugos vykdymą reglamentuojančių teisės aktų. 

Mažeikių rajono savivaldybės pozicija dėl paspirtukų dalijimosi paslaugos: Valstybė, taip pat ir Mažeikių rajono savivaldybė skatino, skatina ir skatins atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą. Mažeikių rajone sudaromos sąlygos teikti aplinką tausojančias paslaugas, ar tai būtų taksi, ar elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga.

Kadangi elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga yra didelės apimties, naujovė gyventojams, susijusi su ekologija, Savivaldybės vadovai informavo apie šią paslaugą Savivaldybės tarybą ir gyventojus.

Mažeikiai – ne išskirtiniai. „Bolt“ teikia šią paslaugą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir Mažeikių miestuose.

Ryšių su visuomene skyrius

Nuotraukos „Bolt“, savivaldybių ir www.jp.lt

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos