Registruokite Europos judumo savaitei skirtas veiklas

Aplinkos ministerija kviečia įstaigas ir organizacijas dalyvauti Europos judumo savaitėje, kuri vyks rugsėjo 16-22 d., ir organizuoti su tvariu judėjimu susijusius renginius. Šiemet tradiciškai organizuojamas Judriausiųjų konkursas, bet įvesta naujovė – norintiems dalyvauti konkurse tereikia užregistruoti numatomus renginius ir iniciatyvas specialiai šiam tikslui sukurtoje platformoje iki rugsėjo 9 d.

Verslo įmonės, valstybės institucijos, mokyklos, darželiai ir įvairios organizacijos savo savaitės veiklas gali registruoti čia.

Dalyviai, užregistravę savo iniciatyvą platformoje, dalyvaus konkurse ne tik Lietuvos mastu, bet ir tarptautiniu. Europos judumo savaitės organizatoriai išrinks aktyviausius ir originaliausius ir kvies į apdovanojimų ceremoniją Briuselyje. O rugsėjo 23 d. Aplinkos ministerijoje bus apdovanoti aktyviausiai per 2022 m. Europos judumo savaitę Lietuvoje pasižymėję dalyviai: mokykla, darželis, įstaiga, verslas ir savivaldybė.

Taip pat ministerija ragina nepamiršti pažymėti, ar rugsėjo 22-ąją – Dieną be automobilio.

Kasmet Europos Komisija skelbia  naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji – „Bendrauk lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai draugiškos keliavimo priemonės. Stengiamasi atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad kelionės tikslą galima pasiekti įvairiais aplinkai draugiškais būdais, o tokia kelionė gali būti ne tik tvari, bet ir patogi.

Šią savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Dalyvauti Europos judumo savaitėje šiuo metu jau užsiregistravę per 1,7 tūkst. Europos miestų. Kilus klausimams dėl registracijos anketos pildymo, galima kreiptis el. paštu [email protected].

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos