Rajono atstovai dalyvavo susitikime Latvijoje

Mažeikių rajono atstovai dalyvavo Latvijoje, Ikškilėje, vykusiame 24-ajame Latvijos politiškai represuotų asmenų asociacijos narių susitikime.

Renginyje, kuriame Lietuvai atstovavo mažeikiškiai: bendrijos „Lemtis“ nariai Gintautas Alekna, Gražina Žukauskienė ir Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos gimnazistė Kotryna Drabavičiūtė dalyvavo Latvijos tremtiniai ir politiniai kaliniai, jų artimieji, Lietuvos ir Estijos politiškai represuotų asmenų organizacijų atstovai. Susirinkusiuosius sveikino Latvijos Respublikos prezidentas Edgars Rinkevičs, gynybos ministrė Ināra Mūrniece, Seimo pirmininko pavaduotojas Jānis Grasbergs, Europos Parlamento narė Sandra Kalniete, Ogres rajono savivaldybės tarybos pirmininkas Egils Helmanis.

Pranešimą skaitęs ekspedicijų į tremties vietas dalyvis ir organizatorius G. Alekna priminė apie Baltijos šalių bendrą istoriją, trėmimų apimtis ir žiaurias sąlygas, kuriomis gyveno tremtiniai. Taip pat papasakojo ir apie organizuotas bei vykdytas ekspedicijas: 51 – Rusijoje ir 2 – Kazachstane, ir į šią veiklą įtrauktą Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos bendruomenę, kurios mokytojai, mokiniai dalyvavo 4 iš jų.

Bendrija „Lemtis“ ir gimnazijos atstovai nuo 2018 metų pradėjo aktyviai bendradarbiauti su Estijos ir Latvijos tremtinių organizacijomis.


Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos