Rajone – nauji susirgimų COVID-19 liga atvejai

Savaitgalį Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje (Stoties g. 18) nustatytas susirgimas COVID-19 liga Savivaldybės administracijos specialistui. Paskutinį kartą darbe jis buvo trečiadienį, rugsėjo 9 d. Patalpos dezinfekuotos. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atlieka epidemiologinį tyrimą.

Dar vienas susirgimo atvejis nustatytas Savivaldybės tarybos nariui, kuris Savivaldybėje paskutinį kartą lankėsi rugsėjo 3 d.

Su šiuo atveju susijęs ir vienoje iš miesto gimnazijų sergantis moksleivis. Atlikus atvejo epidemiologinę diagnostiką ir bendradarbiaujant su mokyklos administracija, išaiškinti didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys. Priimtas sprendimas dėl 6 mokytojų ir apie 80 moksleivių privalomos izoliacijos.

Šiuo metu rajone registruota 13 sergančiųjų COVID-19 liga. Nuo rugsėjo 10 d. nustatyti 8 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Ambulatoriškai gydosi 12 asmenų, vienas – ligoninėje.

Vienas atvejis įvežtinis, 2 susirgimai susiję su vienos įmonės darbuotojų kelione, taip pat registruoti 2 antriniai susirgimai nuo šių asmenų. Yra du šeiminiai atvejai – serga po 3 šeimos narius.

Prašoma gyventojų elgtis atsakingai, laikytis visų saugumo reikalavimų, saugoti save ir kitus. Turėjusiems kontaktą su sergančiaisiais – nuolat stebėti savo sveikatos būklę.

Pajutus galimai COVID-19 ligos požymius (sukarščiavus, kosėjant, sunkiau kvėpuojant, praradus uoslę) nedelsiant skambinti Koronos karštąja linija 1808.

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusine infekcija (COVID-19) arba lankėsi susirgusiųjų nurodytose buvimo vietose, savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams gali pateikti elektoriniu būdu https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa

Kilus klausimams, skambinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija +370 5 26 49 676.

Informacija pagal galimybes bus atnaujinta.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos