Rajonas pasirengęs – priimti pirmieji Ukrainos piliečiai

 Mažeikių rajono savivaldybė organizuoja paramą nukentėjusiesiems Ukrainos gyventojams, atvykstantiems į Lietuvą, į Mažeikius, ir dėkoja rajono gyventojams, verslo įmonėms, organizacijoms ir kt., prisidedantiems prie pagalbos kovojančiai Ukrainai.  

Pirmieji nukentėjusieji nuo Rusijos agresijos jau apgyvendinti Mažeikiuose ir Viekšniuose pas privačius asmenis, pasirūpinta maistu, būtiniausiomis higienos ir kitomis priemonėmis.

 Atvykstančiųjų skaičius nuolat keičiasi – jiems Savivaldybė numatė apgyvendinimo vietas, galimybes priimti vaikus į švietimo įstaigas, suteikti socialines bei medicinos paslaugas, psichologinę pagalbą ir kt. 

Apgyvendinimas 

Atvykstantieji iš Ukrainos piliečiai bus apgyvendinami Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus bendrabučiuose, kuriuose numatyta 80 vietų, „Zaventės“ kavinės patalpose – per 40 vietų, Šeimos ir vaiko gerovės centre – 10, galima ir daugiau, jei bus būtinybė. Apie 200 nukentėjusiųjų galės apsigyventi „Virvytės“ stovykloje. Bus pasirūpinta maitinimu, asmens higienos ir kitomis būtiniausiomis priemonėmis. 

Suteikti pastogę butuose, sodybose siūlo ir pavieniai gyventojai.  

SVARBU – galintieji savo namuose ar kitose jiems priklausančiose patalpose priimti atvykusiuosius iš Ukrainos, kviečiami registruotis https://stipruskartu.lt/

Ugdymas 

Švietimo įstaigos jau dabar, neįsteigiant naujų klasių ir grupių, į lopšelius-darželius priimtų 95 vaikus, į mokyklas – 546 mokinius. Pedagogai pasirengę dirbti su atvykusiais vaikais. Kaip parodė praktika Pavasario progimnazijoje, moksleiviai iš Ukrainos per porą savaičių įveikia kalbos barjerą ir toliau sėkmingai mokosi lietuvių kalba. Jei prireiktų, Savivaldybė pasirūpintų mokinių pavėžėjimu.  

Medicinos paslaugos 

VšĮ Regioninė Mažeikių ligoninė galėtų priimti apie 50 sužeistųjų ar vaikų gydymui – tiek lovų numatyta skirti. Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras taip pat pasirengęs prireikus suteikti pagalbą. 

Kita pagalba 

Socialines paslaugas teikti pasirengusi Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba. Nemokamą psichologinę pagalbą, jei reiktų, suteiks gausus būrys psichologų, kalbančių ir rusų, ukrainiečių, anglų kalbomis. 

Transportas 

 „Mažeikių autobusų parkas“ pasiruošęs, esant poreikiui, siųsti autobusus iki Ukrainos sienos nuvežti paramos siuntas ir parvežti nuo karo nukentėjusius Ukrainos gyventojus. Lietuvos keleivių vežimo asociacija, kuriai priklauso ir „Mažeikių autobusų parkas“, derina veiksmus ir galimybes padėti kaimyninei šaliai. 

Koordinavimas ir informavimas 

Kontaktiniai asmenys Savivaldybėje dėl pagalbos atvykstantiesiems iš Ukrainos:

 

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Nerijus Rapšys, tel. (8 443) 90 684, mob. 8 656 43 141, el. p. [email protected]

vyriausioji specialistė Simona Klemenienė, tel. (8 443) 90 683, mob. 8 633 45 123, el. p. [email protected]

vyriausioji specialistė Vilma Vaitkienė, tel. (8 443) 45 251, mob. 8 640 48 649 [email protected]

 

Ryšių su visuomene skyrius

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos