Pokyčiai karantino metu – nuotolinis mokymasis ir prievolė dėvėti kaukes

Įvedus karantiną keičiasi ugdymo proceso tvarka rajone. Kaip bus mokomasi – šiandien sprendė pačios mokyklos, pasitarusios su bendruomene. 

Naujovė – pamokų metu klasėse visi mokiniai nuo 6 m. privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias veido apsaugos priemones. 

Visos rajono ugdymo įstaigos nusprendė – pradinis ir priešmokyklinis ugdymas rajone vyks įprastu – kontaktiniu – būdu. 

5–12 klasių mokiniai mokysis mišriu būdu – bus derinamas nuotolinis ir kontaktinis mokymas. Kaip tai bus vykdoma – nuspręs kiekviena mokykla atskirai ir informuos mokinius bei jų tėvus.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos dirba įprastu režimu. Nuotolinis ugdymas organizuojamas tik tose grupėse, kuriose buvo nustatyti COVID-19 susirgimo atvejai. 

Neformalusis vaikų švietimas rajone daugiausia vyks nuotoliniu būdu arba, jei tai neįmanoma – stabdomas. Leidžiami tik individualūs mokymai, kai užsiėmimuose dalyvauja mokytojas ir vienas mokinys. Kontaktiniu būdu galės vykti tos neformaliojo vaikų švietimo programos, kurios vykdomos mokytojo, dirbančio tik su viena, ne didesne kaip 5 mokinių grupe, ir tik vienoje įstaigoje, patalpose užtikrinant 10 kv. m plotą vienam besimokančiajam.

Švietimo pagalbos konsultacijos vyks kontaktiniu būdu, tačiau, jei kils poreikis, bus organizuojamos ir nuotolinės konsultacijos.

Visos rajono ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, neformaliojo ugdymo įstaigos – dirbančios kontaktiniu būdu, privalo laikytis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų sveikatos saugos, higienos sąlygų.

Ryšių su visuomene skyrius

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos