Naujajame centre – daugiau galimybių moksleiviams tobulėti

Telšių regiono savivaldybių – Telšių, Mažeikių, Plungės ir Rietavo – vadovai, kiti kviestieji svečiai dalyvavo oficialiame Telšių STEAM centro atidaryme.

Telšių regioniniame gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų atviros prieigos centre vyks formaliojo ugdymo veiklų užsiėmimai. Įrengtos dvi standartizuotos laboratorijos –  gamtamokslinė ir  mechatronikos / IT (inžinerijos, robotiokos),  taip pat įrengta papildoma erdvė – FabLab (skaitmeninė gamyba).

Telšių, Mažeikių, Plungės ir Rietavo savivaldybių ugdymo įstaigų mokiniai šiame centre galės gilinti gamtos ir tiksliųjų mokslų žinias, atlikti tyrimus, vykdyti eksperimentus pagal formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas, mokinių ugdymo karjerai veiklą, tobulinti mokytojų kvalifikaciją ir kt.

STEAM centras – Telšių švietimo centro padalinys, pradėtas kurti 2018-aisiais.

Mažeikiuose išmaniosios gamtamokslinės laboratorijos įrengtos Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijose. Pastarojoje įrengta ir atvira žalioji erdvė.

Kas yra STEAM?

Pats paprasčiausias paaiškinimas, kad STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts – menai ir kūryba ir Math – matematika. STEAM edukacijos esmė yra ne atskiros disciplinos, o edukacijos filosofijos rūšis, kai tuo pačiu metu suteikiama galimybė mokytis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir kūrybos, bei matematikos.

Rugilės Kumžaitės nuotraukos

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos