Lietuvoje pratęstas karantinas, sugriežtinti reikalavimai

Vyriausybė, įvertinusi šalyje susiklosčiusią epidemiologinę padėtį ir nepakankamai sumažėjusį gyventojų mobilumą, nutarė pratęsti karantino režimą iki gruodžio 31 d. 24.00 val. ir numatė daugiau apribojimų, kurie įsigalios gruodžio 9 d. 

TIESIOGINIO KONTAKTO RIBOJIMAI 

Rekomenduojama – riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų. 

Draudžiama: 

Daugiau nei dviejų šeimų ir (ar) namų ūkių artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis; 

Rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei dvi šeimos ir (ar) namų ūkiai. Asmenų skaičius negali būti didesnis nei 10 asmenų. 

Atšaukti gruodžio 10 d. turėję įsigalioti pakeitimai, kuriais buvo leidžiama lankyti muziejus ir galerijas bei organizuoti ekskursijas. 

PREKYBOS VIETOS IR TERITORIJOS 

Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas (kai visas prekybos plotas 10000 m2 arba mažesnis) arba 30 m2 prekybos plotas (kai visas prekybos plotas didesnis nei 10000 m2 ) vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos saugumo sąlygos. 

Šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 20 procentų visų transporto priemonėms skirtų stovėjimo vietų, neįskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų transporto priemonių stovėjimo vietų. 

Rekomenduojama:

Padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 asmenys

Asmenims iš vieno šeimos ir (ar) namų ūkio lankytis po vieną

Nustatyti ilgesnį darbo laiką 

PATALPŲ NUOMA 

Draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtas patalpas nuomoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. 

ŠVIETIMO VEIKLOS ORGANIZAVIMAS  

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu; 

Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu. 

Pradinių klasių mokiniams – atostogos nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki 2021 m. sausio 3 d. 

 

Daugiau informacijos – Vyriausybė griežtina karantino režimą ir pratęsia jį iki metų pabaigos | Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (lrv.lt)

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos