KORONA STOP LT – visi kartu stabdykime koronaviruso plitimą

Šiandien, lapkričio 19 d., Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai savivaldybėms pristatė mobiliosios programėlės KORONA STOP LT privalumus. Vos prieš dvi savaites sukurtą mobiliąją programėlę KORONA STOP LT jau įsidiegė beveik 90 tūkst. mūsų šalies gyventojų. Nemokama, saugi ir anonimiška programėlė nerenka jokių asmens duomenų.

Kaip KORONA STOP LT veikia?

Parsisiųskite programėlę „Korona Stop LT“ („Android“ ir „iOS“) į savo išmanųjį telefoną.

Tuomet kiekvieną kartą kur nors einant būtina pasirūpinti, kad išmaniajame įrenginyje būtų įjungtas „Bluetooth“ ryšys ir vietos sekimo funkcija. Be įjungto „Bluetooth“ programa neveiks.

Telefonai, naudodami „Bluetooth“ ryšį, keičiasi informacija apie artumą ir laiką, kurį programėlės vartotojai praleido šalia vienas kito.

  Jeigu programėlės naudotojas užsikrėtė koronavirusu, jis gali pažymėti joje, jog serga. Tai padariusio asmens tapatybė neatskleidžiama, pranešimas – anoniminis.

Tuomet visi programėlės naudotojai, kurie per 14 dienų greta virusu užsikrėtusio žmogaus buvo mažesniu nei 2 m atstumu ir ilgiau nei 15 min., gaus skubų pranešimą ir rekomendacijas, kaip elgtis toliau.

Kad programėlė „Korona Stop LT“ būtų veiksminga, reikia, kad kuo daugiau žmonių parsisiųstų ją į savo išmaniuosius telefonus ir savanoriškai pažymėtų, jei užsikrėtė koronavirusu.

Programėlės kūrimą iniciavo Europos komisija, o jos veikimą Lietuvoje koordinuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Panašios programėlės naudojamos ir kitose Europos šalyse.

Ryšių su visuomene skyrius

 

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos