Kitą savaitę Lietuvoje atšaukiamas karantinas

Nuo birželio 17 d. Lietuvoje atšaukiamas karantinas, tačiau palikta paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Apribojimai išliks masinių renginių organizavimui, pasienio kontrolei, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbui.

Kokie ribojimai lieka? 

Atšaukus karantiną kai kurie buvę ribojimai tampa rekomendacijomis, vienas tokių – apsauginių priemonių, tokių kaip kaukės, dėvėjimas. Kaukių dėvėjimo reikalavimai sušvelninti jau anksčiau, jų leista nedėvėti lauke, bet iki karantino nutraukimo jų dėvėjimas patalpose yra privalomas. Apsaugines kaukes ir toliau rekomenduojama dėvėti viešajame transporte, masinio susibūrimo vietose.

Iki birželio 30-osios renginiai atvirose erdvėse gali vykti, jei dalyvauja iki 700 žiūrovų, o uždaroje erdvėje, jei dalyvauja iki 150 žiūrovų. Nuo liepos 1-osios atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose galės dalyvauti iki 1000 žiūrovų, o uždarose iki 200.

Nuo birželio 17-osios iki liepos 16-osios ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas bei neformalusis vaikų švietimas gali būti vykdomi mokyklose ir kitose švietimo įstaigose, jei užtikrinamos nustatytos būtinos sveikatos saugos, higienos ir apsirūpinimo asmens apsaugos priemonėmis, nuostatos. Jei to užtikrinti nepavyksta, mokymas tęsiamas nuotoliniu būdu.

Sauga turi būti užtikrinama ir lankantis stacionariose sveikatos priežiūros įstaigose, skirtose senyvo amžiaus ir neįgaliems žmonėms, taip pat lankantis grupinio gyvenimo namuose, vaikų globos namuose ir pan. Tokios pačios sąlygos galioja ir teikiant dienos ir trumpalaikės socialinės globos ar socialinės priežiūros paslaugas senyvo amžiaus asmenims.

Teikiant ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, prioritetas teikiamas nuotoliniam asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo būdui. Tiesioginio kontakto su pacientu asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tik tuomet, kai sveikatos priežiūros paslaugos pacientui neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu dėl paciento sveikatos būklės ar esant išsamesnio ištyrimo poreikiui.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos