Keičiamos karantino sąlygos: leidžiama mokytis švietimo įstaigose, susitikti su vienišais žmonėmis

Sausio 20 d., trečiadienį, Vyriausybė priėmė nutarimą pakeisti karantino sąlygas. Nuo ketvirtadienio leidžiama vaikams, kuriems sunku nuotoliniu būdu mokytis namuose, tokiu pat būdu mokytis švietimo įstaigose. Taip pat pritarta palaikymo „burbulų“ kūrimui – leista susitikti su vienišais žmonėmis.

Moksleiviams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu, savivaldybių administracijos sudarys sąlygas mokytis nuotoliniu būdu mokyklose ar kitose savivaldybių paskirtose įstaigose. Jiems taip pat bus užtikrinta priežiūra ir maitinimas.

Šios įstaigos laikysis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinųjų sąlygų.

Sprendimus, kurie vaikai pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas nuotoliniu būdu mokysis mokyklose ar kitose savivaldybės paskirtose įstaigose, priims mokyklų vaiko gerovės komisijos.

Taip pat nuo sausio 21 d. leidžiama susitikti dviem šeimoms arba dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo arba vienas asmuo ir jo nepilnamečiai vaikai, arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo – sudaromas palaikymo „burbulas“.

Tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.

Jeigu palaikymo „burbulas“ sudaromas su žmogumi, kuris priskiriamas rizikos grupei, papildomai rekomenduojama dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, vėdinti patalpas bent vieną kartą per valandą.

Palaikymo „burbulo“ nariams leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Parengė Ryšių su visuomene skyrius

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos