Jau šią savaitę – pirmieji Meno festivalio akordai

Rugsėjo 23-iąją, penktadienį, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre atidarymo koncertu ir paroda prasidės XVI tarptautinis Mažeikių meno festivalis. Didžiosios salės scenoje pasirodys Lietuvos kamerinis orkestras ir grupė „Giunter percussion“. Prieš tai – muzikantų dailės parodos „Čiurlionio įkvėpti“ atidarymas.

17.00 val. Mažeikių kultūros centro II aukšto fojė – parodos atidarymas.

Lietuvos muzikos ir dailės „Prometėjas“ Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911), ieškodamas naujų išraiškos priemonių savo laikotarpio fortepijoninėje muzikoje, jų ieškojo ir tapyboje. Siekdamas dviejų meno šakų sintezės, kūrė paveikslus, suteikdamas jiems muzikos formų pavadinimus (preliudas, fuga, sonata).

Nūdienos atlikėjai, atsigręždami į M. K. Čiurlionio talentą ir gebėjimus, išbando save muzikos ir dailės sintezės paieškose. Parodoje – ne tik muzikos įkvėptos spalvinės gamos, bet ir paveikslų skambesys.

18.00 val. Mažeikių kultūros centro Didžiojoje salėje – festivalio atidarymo koncertas: Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Sergejus Krylovas), ansamblis „Giunter percussion“, Andrius Žlabys (fortepijonas, Lietuva/JAV). Skambės J. S. Bach – Koncertas fortepijonui Nr. 2 E-dur, BWV 1053 ir G. Bizet-R. Shchedrin – „Karmen siuita“ orkestrui Nr. 1. Koncerto vedėjas – muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Subūręs entuziastingų jaunų muzikantų grupę, žymus dirigentas Saulius Sondeckis 1960 m. įsteigė Lietuvos kamerinį orkestrą ir jam vadovavo iki 2004 mNaujas orkestro istorijos puslapis buvo atverstas 2008 m., kai Sergejus Krylovas tapo naujuoju meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu. Jo siekis atitikti aukščiausiąjį profesinį etaloną, subtilus muzikavimas, nuolatinis repertuaro gausinimas atvėrė naujus orkestro raidos horizontus, nulėmusius daugiau nei 200 aukščiausią pripažinimą pelniusių jungtinių pasirodymų visame pasaulyje.

Lietuvos kamerinio orkestro koncertai sulaukė didžiulio klausytojų ir kritikų pripažinimo svarbiausiose Europos koncertų salėse: Berlyno filharmonijoje, Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“ ir kt. Įspūdingoje orkestro istorijoje daugiau nei šimtas koncertų su Mstislavu Rostropovičiumi ir lordu Yehudi Menuhinu, tad nūdieną Lietuvos kamerinis orkestras yra žymus Lietuvos kultūros lobis, plačiai pripažintas kaip vienas geriausių pasaulyje kamerinių orkestrų.

Ansamblį „Giunter Percussion“ 1995 m. įkūrė perkusininkas Pavel Giunter. Lietuvoje tai pirmasis tokio pobūdžio perkusijos ansamblis. Per 26 veiklos metus muzikantai sulaukė publikos pripažinimo ir tapo populiarūs Lietuvoje ir užsienyje. Žinomi kompozitoriai dažnai skiria savo kūrinius šiam ansambliui. Visi grupės nariai – aukšto lygio profesionalai, atliekantys klasikinę, šiuolaikinę, folk, pop, world ir džiazo muziką.

Ansamblio įkūrėjas Pavel Giunter – vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, solistų. Jis nuolat dalyvauja klasikinės ir šiuolaikinės muzikos projektuose drauge su Lietuvos kameriniu orkestru, Lietuvos valstybiniu ir nacionaliniu orkestrais, kameriniais ansambliais ir solistais.

JAV gyvenantis garsus lietuvių pianistas, „Grammy“ nominantas Andrius Žlabys nuolat atvyksta į Lietuvą koncertuoti. Pasirodymai gimtinėje įsiterpia tarp koncertų tarptautinėje erdvėje su tokiais žymiais kolektyvais, kaip Niujorko ir Buenos Airių filharmonijų, Bostono simfoninis orkestrai, Klivlando orkestras, „Rotterdam Symphony“ ir kt. Pianistas nuolat dalyvauja žymiuose tarptautiniuose festivaliuose: Menuhino (Šveicarija), Lokenhauzo (Austrija), Caramoor muzikos festivalyje (JAV), o jo debiutas garsiajame Zalcburgo festivalyje 2012 m. netiesiogiai susijęs ir su Lietuva: čia jis grojo su Mirgos Gražinytės-Tylos diriguojamu Gustavo Mahlerio jaunimo orkestru.

Parengė Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos