Daugėja ugdymo įstaigų, dirbančių nuotoliniu būdu

Ugdymo įstaigose – Covid-19 proveržis. Susirgimų ir saviizoliacijoje esančių darbuotojų ir moksleivių bei ugdytinių sparčiai daugėja. Šiuo metu laukiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pranešimų apie ligos atvejus, nustatytus savaitgalį, ir privalomąją izoliaciją turėjusiesiems kontaktą su sergančiaisiais.

Praėjusios savaitės duomenimis, lopšeliuose-darželiuose, mokyklose ir neformaliojo švietimo įstaigose sirgo 27 vaikai, 515 – privalomoje izoliacijoje. Covid-19 liga nustatyta 3 administracijos, 22 pedagoginiams ir 15 aptarnaujantiems darbuotojams. Privalomoje izoliacijoje atitinkamai 13 administracijos, 69 pedagoginiai ir 27 aptarnaujantys darbuotojai.

Ugdymo procesas nuotoliniu būdu organizuojamas visiems 5–12 kl. mokiniams ir Sedos darželyje bei Auksūdžio mokykloje-daugiafunkciniame centre. Kitose ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose nuotoliniu būdu dirba atskiros grupės ar klasės, kuriose nustatyti susirgimai ir reikalinga saviizoliacija.

Vyriausybės sprendimu, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose mokomasi kontaktiniu būdu, dėl nuotolinio ugdymo įstaiga su Savivaldybe sprendžia gavusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informaciją apie nustatytą susirgimą ir paskirtą privalomą izoliaciją sąlytį su sergančiaisiais turėjusiems asmenims – tokiu atveju tėvai gali likti namuose ir prižiūrėti vaikus, jiems mokama ligos išmoka vaikų priežiūrai.

Jei priimamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl nuotolinio ugdymo ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo be NVSC teikimo įvesti infekcijų plitimą ribojantį režimą, tėvai, globėjai ir kiti, turintys teisę gauti išmoką, tokių galimybių neturės.

Tuo atveju, kada nustatomas išplitęs infekcijos protrūkis ugdymo įstaigoje ar dėl turėto artimo kontakto su sergančiuoju izoliuojama didelė dalis mokytojų ar mokinių (kada nėra galimybės užtikrinti ugdymo klasėse), NVSC turi teisę teikti siūlymą Savivaldybės administracijai dėl infekcijų plitimą ribojančio režimo įvedimo. Šiuo atveju labai svarbus glaudus bendradarbiavimas su ugdymo įstaigos ir Savivaldybės administracija dėl tikslios ir teisingos informacijos pateikimo.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos