Abiturientai pasirinko, kuriuos brandos egzaminus laikys

Mažeikių rajono abiturientai jau apsisprendė, kokius brandos egzaminus laikys. Tarp valstybinių egzaminų populiariausi užsienio kalbos (anglų), lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminai. Tarp mokyklinių brandos egzaminų populiariausias technologijų egzaminas.

Brandos egzaminus rajone laikys 473 abiturientai: 350 gimnazistų ir 123 Mažeikių politechnikos mokyklos moksleiviai. Mokinys ir buvęs mokinys brandos atestatui gauti privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą ir dar vieno dalyko brandos egzaminą ar brandos darbą. Kandidatas einamaisiais metais, be lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip šešių dalykų brandos egzaminus ir brandos darbą.

Populiariausias ir šiemet išlieka valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas – jį pasirinko 340 kandidatų. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas – privalomas. Valstybinį egzaminą laikys 306 abiturientai, mokyklinį – 163. Matematikos žinias pasitikrinti nusprendė 292 kandidatai. 

Kiti valstybiniai egzaminai mažiau populiarūs: istorijos egzaminą pasirinko 182 moksleiviai, biologijos – 130, geografijos – 83, fizikos – 44, informacinių technologijų – 49, chemijos – 29. Mažiausiai pasirinko laikyti rusų ir vokiečių kalbų egzaminus – atitinkamai 4 ir 3 abiturientai.

Tarp mokyklinių brandos egzaminų populiariausias technologijų egzaminas, kurį pasirinko 139 abiturientai. 39 kandidatai laikys menų egzaminą. 

Kaip ir kasmet bus organizuojamos dvi brandos egzaminų sesijos. Pagrindinė sesija 2023 m. prasidės balandžio 12 d. užsienio kalbos (anglų) valstybiniu brandos egzaminu ir baigsis birželio 27 d. mokykliniu muzikologijos egzaminu. Pakartotinė egzaminų sesija prasidės birželio 28 d. ir baigsis liepos 13 d.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos