Mažeikių strateginiai privalumai

Mažeikiai – didžiausias Telšių apskrities miestas, kuriame sėkmingai veikia vienintelė naftos perdirbimo bei didžiausia Baltijos šalių įmonė – AB „ORLEN Lietuva“.
Mažeikiuose yra sukurta tinkama infrastruktūra verslui plėtoti, todėl mieste registruota ir veikia daugiau nei tūkstantis įmonių. Labiausiai išvystytos pramonės šakos ir daugiausia dirbančiųjų (neskaitant naftos perdirbimo gamyklos) dirba šiose pramonės šakose: maisto pramonė, metalo apdirbimas ir baldų gamyba.
Pramonės tradicijos, inžinerinis potencialas yra išskirtinis Mažeikių privalumas lyginant su kitais Lietuvos regioniniais miestais, nes čia yra didesnės nei kitur galimybės rasti puikių inžinierių ir kitų specialistų, nors Lietuvos emigracijos banga neaplenkė ir mūsų miesto. Svarbus faktas yra tai, kad Mažeikiuose veikia Šiaulių valstybinės kolegijos Mažeikių fakultetas ir Politechnikos mokykla, kurių didelė dalis absolventų įsidarbina vietos įmonėse.
Mažeikiai įsikūrę gana palankioje geografinėje vietoje su gera kelių infrastruktūra, vienodai gerai dengiančia tiek Lietuvos, tiek Latvijos teritoriją, kas yra svarbu logistikos kaštų prasme. Svarbus strateginis Mažeikių išskirtinumas yra tai, kad Mažeikiai yra netoli visų Baltijos jūros neužšąlančių uostų (Klaipėda – 125 km, Liepoja – 110 km, Ventspilis – 140 km), bei beveik centre tarp veikiančių regione oro uostų (Ryga – 165 km, Palanga – 115 km, Šiaulių – 80 km, Kaunas – 240 km, Vilnius – 300 km) žr. žemėlapį žemiau.

Mažeikiuose veikia net 11 užsienio kapitalo įmonių, iš kurių už respublikos ribų gerai žinomos – Orlen Lietuva, Unilever, Western Fabrications ir kitos. Tai rodo, kad Mažeikiai yra tinkama vieta kurti verslą.