Svarbi informacija

DĖL PIRMOJO IŠRINKTOS NAUJOS SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIO SUŠAUKIMO
2023 m. kovo 27 d.
Mažeikiai 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 2 dalimi, atsižvelgdama į tai, kad 2019–2023 m. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos kadencija baigiasi 2023 m. balandžio 16 d.,
s u š a u k i u  pirmąjį naujai išrinktos 2023–2027 m. kadencijos Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdį 2023 m. balandžio 17 d. 10.00 val. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje (Stoties g. 18, Mažeikiai). 

I dalis. Posėdyje prisieks naujai išrinkti Tarybos nariai ir merė Rūta Matulaitienė.

II dalis. Posėdyje bus svarstomi klausimai:
Dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;
Dėl Mažeikių rajono savivaldybės tarybos komitetų sudarymo ir jų nuostatų patvirtinimo;
Dėl pritarimo vicemerų kandidatūroms;
Dėl Tarybos nario paskyrimo pavaduoti merą jam neinant savo pareigų. 

Mažeikių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alvyda Purauskytė

___________________________________________________

 Paramos rinkimas tęsiamas – padėka prisidedantiesiems

Karo veiksmai Ukrainoje tebevyksta – pagalbos reikia ir ten kovojantiesiems, ir likusiems namuose civiliams gyventojams, ir į Lietuvą atvykusiesiems karo pabėgėliams. Dėkojame visiems, kurie supranta nūdienę situaciją ir skuba padėti, kas kuo gali. 

Atvykstančiųjų kasdien vis daugėja. Gyventojai priima ir globoja ukrainiečių šeimas – rajone šiuo metu apsigyveno 170 ukrainiečių, iš jų 65 suaugusieji ir 115 vaikų. Jiems reikia higienos priemonių, drabužių, avalynės, buities technikos, virtuvės reikmenų ir maisto, finansinės pagalbos, kad galėtų kurti gyvenimą iš naujo. 

Jau netrukus pirmoji paramos siunta išvyks į Ukrainą, į Rusijos agresijos niokojamą miestą partnerį Sumus. Vežami daiktai ir maistas kūdikiams, išgyvenimo priemonės, negendantys maisto produktai, medikamentai ir kt.

Parama vis dar reikalinga – jos rinkimas tęsiasi.

 Lėšas galite pervesti į vieną sąskaitą – LT064010042800011586, Luminor bankas,  Telšių apskrities ateitininkų centras, mokėjimo paskirtis – „parama Ukrainai“. 

Parama daiktais ir maisto produktais nuo šiol renkama vienoje vietoje – Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centre (Ventos g. 8A), tel. +370 685  78 456.

Parama priimama:

Darbo dienomis – 11.00–19.00 val.

Šeštadienį – 11.00–15.00 val.

Sekmadienį parama nepriimama 

 

Mažeikių rajono savivaldybė organizuoja paramą nukentėjusiesiems Ukrainos gyventojams, atvykstantiems į Lietuvą, į Mažeikius, ir dėkoja rajono gyventojams, verslo įmonėms, organizacijoms ir kt., prisidedantiems prie pagalbos kovojančiai Ukrainai.  

Kontaktiniai asmenys Savivaldybėje dėl pagalbos atvykstantiesiems iš Ukrainos: 

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Nerijus Rapšys, tel. (8 443) 90 684, mob. 8 656 43 141, el. p. [email protected]

vyriausioji specialistė Simona Klemenienė, tel. (8 443) 90 683, mob. 8 633 45 123, el. p. [email protected]

vyriausioji specialistė Vilma Vaitkienė, tel. (8 443) 45 251, mob. 8 640 48 649 [email protected]

_______________________________________________ 

SVARBI INFORMACIJA UKRAINOS PILIEČIAMS (UA, LT, EN, RU)
  • Jei atvykę asmenys neturi galimybės apsistoti pas gimines, artimuosius, draugus, viešbutyje ar kitoje vietoje, jie nukreipiami į registracijos centrus (Pramonės g. 1B, Alytus, Parko g. 9, Marijampolė arba Minties g. 3, Vilnius, veikia visą parą). Šiuose centruose asmenys bus užregistruoti, gaus maisto davinius ir bus nukreipti į apgyvendinimo vietas. Pirmenybė – patiems registruotis per www.stipruskartu.lt;
  • Jei atvykę asmenys apsistos pas gimines, artimuosius, draugus, viešbutyje ar kitoje vietoje, jie nukreipiami registracijai į Migracijos departamento skyrius jų darbo metu:

Vilnius, Vytenio g. 18; Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57; Klaipėda, Kauno g. 6; Šiauliai, Aušros al. 19; Panevėžys, K. Binkio g. 14; Alytus, Jotvingių g. 8; Marijampolė, Kęstučio g. 1; Utena, Maironio g. 4; Telšiai, Žemaitės g. 34; Tauragė; Stoties g. 15; Elektrėnai, Draugystės g. 32; Visaginas, Veteranų g. 13; Šalčininkai, Architekto g. 4. Atvykę Ukrainos piliečiai priimami ir aptarnaujami gyva eile. Tokiu atveju į registracijos centrą Alytuje vykti nebūtina.

Šiuose skyriuose atidaryti informaciniai konsultacijų langeliai Ukrainos piliečiams (darbo laikas 8.00–16.30 val., penktadieniais – 8.00–15.00 val. Prieš atvykstant į Telšių skyrių, būtina suderinti atvykimo laiką tel. 8 700 61 255).

Jeigu atvyksta niekieno nelydimi vaikai, būtina apie tai pranešti Vaiko teisių apsaugos tarnybai, kontaktinis telefonas visą parą +370 5 23 68 530.  

APGYVENDINIMAS

Mažeikių rajono gyventojai, galintieji savo namuose, butuose, sodybose ar kitose savo valdomose patalpose priimti atvykusiuosius iš Ukrainos, kviečiami registruotis https://stipruskartu.lt/.

REGISTRACIJOS CENTRE:

  • bus suteikta išsami informacija apie buvimo Lietuvoje galimybes ir pradėtos migracijos procedūros
  • bus suteiktas laikinas apgyvendinimas (iki 72 val.) ir asmenys bus nukreipti į ilgesnio apgyvendinimo vietas (iki 3 mėn.)
  • dalinami maisto daviniai, bus suteikta pagrindinė medicinos pagalba

Ukrainos piliečiams, turintiems biometrinius pasus, taikomas bevizis režimas (90 d. per 180 d.).

KODĖL SVARBU REGISTRUOTIS?

Svarbu registruotis, kad būtų pasirūpinta atvykusiais asmenimis ir sudarytos sąlygos jiems teisėtai likti Lietuvoje. Registracijos metu bus pradėtos migracijos procedūros, kurios užtikrins socialines garantijas buvimo Lietuvoje metu. Atkreipiamas dėmesys, kad pasibaigus beviziam režimui, asmenys neturės jokių socialinių garantijų.

Migracijos departamentas informuoja, kad Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus ir kurių nacionalinių vizų ar leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimas baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui iš karto gali pradėti naudotis 90 d. beviziu režimu.

Šiuo metu dėl Ukrainos piliečių nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ar išsiuntimo.

Ukrainos piliečiai, dėl kurių priimti sprendimai grąžinti juos į užsienio valstybę, gali likti Lietuvos Respublikoje. Apie tai, kokius veiksmus šie asmenys turės atlikti, Migracijos departamentas paskelbs papildomą informaciją.

Ukrainos piliečiams nebus naikinamos nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi.

Iš neteisėtai esančių Ukrainos  piliečių bus priimami prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi ar vizą.

Ukrainos piliečiai informacijos gali teirautis bendruoju Migracijos departamento informaciniu tel. 8 707 67000, skambinant iš užsienio – tel. +370 5 271 7112, taip pat el. paštu [email protected].

Migracijos departamentas interneto svetainėje www.migracija.lt nuolat atnaujina informaciją apie Ukrainos piliečiams taikomas migracijos procedūras su šiomis procedūromis susijusius veiksmus.

KARŠTOJI TELEFONO LINIJA

Informacija Ukrainos piliečiams teikiama karštąja telefono linija +370 5 271 7112 kiekvieną darbo dieną ir savaitgaliais nuo 7.30 iki 21.00 val. 

Informacija (bendroji ir atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus lietuvių, ukrainiečių, rusų ir anglų kalbomis) nuolat atnaujinama ir skelbiama https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/ukraina-ukrayina-ukraina-ukraine 

___________________________________