Informaciniai pranešimai

Sekite Mažeikių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos Facebook paskyrą https://www.facebook.com/mazeikiuJRT
Čia rasite informacijos apie jaunimo iniciatyvas, renginius, kasdienybę ir šventes.

 

Politikos diskusijų festivalis: pranešimai, diskusijos, šachmatų simultanas

Festivalyje dalyvavo Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen, Nacionalinės ekspedicijos nariai, Jaunimo reikalų agentūros atstovai, Mažeikių rajono savivaldybės garbės pilietis, buvęs Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, visuomenės veikėjas Robertas Dargis, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovai, paramos Ukrainai organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėjas ir vadovas Jonas Ohmanas, Plungės, Telšių, Skuodo rajonų ir Rietavo savivaldybių merai bei Mažeikių ir Akmenės rajonų savivaldybių vicemerai ir kt.

Išsamiau – www.mazeikiai.lt/savivaldybe/naujienos/politikos-diskusij%C5%B3-festivalis-prane%C5%A1imai-diskusijos-%C5%A1achmat%C5%B3-simultanas/

 

 

____________________

Posėdžiavo naujai išrinkta Jaunimo reikalų taryba

Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) vyko pirmasis 2023–2025 metų kadencijos Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – SJRT) posėdis. Išrinktas pirmininkas ir pavaduotojas, aptarti nauji tikslai, būsimos veiklos, iniciatyvos.

Jaunimo reikalų tarybai vadovauti patikėta Savivaldybės tarybos narei Eglei Radzienei, pavaduotoju išrinktas jaunimo atstovas Nedas Vismontas.

SJRT yra visuomeninė patariamoji institucija lygiateisės partnerystės pagrindu sudaroma iš 6 jaunimo atstovų ir 6 Savivaldybės administracijos darbuotojų ir (ar) Savivaldybės tarybos narių. SJRT jaunimo atstovai renkami viešo visuotinio jaunimo organizacijų ir su jaunimu dirbančių organizacijų, mokinių ir (ar) studentų savivaldų atstovų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, susirinkimo metu. Taryba renkama 2 metų laikotarpiui. Jos sudėtis patvirtinta 2023 m. rugsėjo 20 d. Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-263 „Dėl Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos patvirtinimo“.

SJRT 2023–2025 metais dirbs:

 • Eglė Radzienė, Savivaldybės tarybos narė;
 • Nedas Vismontas, Lietuvos Šaulių sąjungos narys;
 • Laurynas Jonauskas, Savivaldybės tarybos narys;
 • Paulius Auryla, Savivaldybės tarybos narys;
 • Reda Guerrero, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė;
 • Ligita Diržininkienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė;
 • Ieva Šimkutė, Savivaldybės administracijos Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė;
 • Vaidotas Jablonskis, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Mažeikių skyriaus narys;
 • Vakaris Jočeris, Mažeikių liberalaus jaunimo organizacijos narys;
 • Rugilė Šopaitė, Žemaitijos skautų organizacijos narė;
 • Edvardas Balodis, Mažeikių gatvės gimnastų organizacijos narys;
 • Nedas Vismontas, Lietuvos Šaulių sąjungos narys;
 • Gintarė Žiedelytė, išsikėlė pati. 

SJRT veiklą stebėti galite socalalinio tinklo Facebook paskyroje https://www.facebook.com/mazeikiuJRT ir Instagram.

___________________________________

Mažeikiškiai mokėsi ir pramogavo Jaunimo vasaros akademijoje

Mažeikių jaunimo komanda dalyvavo tris dienas Kretingos rajone Kėkštų kaime vykusioje tradicinėje Jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galime daug!“. Joje 19 Lietuvos savivaldybių jaunimo komandų ne tik pramogavo, bet ir gilino žinias, užsiiminėjo rankdarbiais, varžėsi kūrybinėse rungtyse.

Šiemet Jaunimo vasaros akademijos tikslas buvo suteikti jaunimui žinių, socialinių įgūdžių bei kompetencijų, reikalingų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai, skatinti dalyvavimą demokratiniame gyvenime, užimtumą, jaunimo ir politikų dialogą.

Jaunuoliai turėjo galimybę bendrauti su politikais, kartu dalyvauti protmūšyje, išgirsti skirtingų profesijų atstovų pasakojimų, diskutuoti su Jaunimo reikalų agentūros atstovėmis, susirungti įvairiose sportinėse ir kūrybinėse rungtyse, dalyvauti paskaitose, klausytis grupės „Jauti“ koncerto, įsitraukti į dar daug prasmingų bei linksmų veiklų.

Mažeikių jaunimo komanda parsivežė ir apdovanojimą – pelnė 3 vietą soprtiškiausių komandų varžytuvėse.

„Jaunimo vasaros akademija“ – tai išskirtinė Žemaitijos regiono jaunimo tradicija, gyvuojanti jau beveik du dešimtmečius ir kasmet organizuojama vis kitoje savivaldybėje. Kitąmet ji vyks Telšiuose.

____________________________ 

Žaliasis koridorius jaunimui – greitesnis būdas gauti pagalbą

Gruodžio 6 d., antradienį, pasirašyta Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Regioninės Mažeikių ligoninės bendradarbiavimo sutartis dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Žaliojo koridoriaus principu. Nuo šiandien įsigaliojantis dokumentas atvers kelią operatyviai ir konfidencialiai suteikti sveikatos priežiūros paslaugas rajono jaunimui.  

Sutarties pasirašyme dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) meras Vidmantas Macevičius, mero pavaduotojai Sigutė Bernotienė ir Paulius Auryla, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aistis Jankūnas, (VšĮ) Regioninės Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys ir kitų įstaigų, dirbančių su jaunimu, atstovai.

Žaliasis koridorius – tai  galimybė 14–29 m. jaunuoliams gauti efektyvias ir konfidencialias asmens sveikatos priežiūros paslaugas per kuo trumpesnį laiką.

Paslaugų Mažeikių rajone gyvenantiems jauniems žmonėms teikimas Žaliojo koridoriaus principu įdiegtas įgyvendinant projektą „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelio diegimas Plungės, Mažeikių ir Tauragės savivaldybėse“.  

Norintieji pasinaudoti tokiomis paslaugomis kviečiami  kreiptis į Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorę  Martyną Malinauskienę mob. +370 686  77 203, el. p. [email protected].

Daugiau ČIA

  ___________________________ 

„Kaip nepražilti per naktį“ – praktinių rekomendacijų leidinys organizuojantiems jaunuoliams renginius su nakvyne

Jaunas žmogus linkęs eksperimentuoti, jis kupinas smalsumo ir nori išbandyti jį supančias nustatytas ribas. „Renginiuose sunku pažaboti šį jaunatvišką maištą, tačiau o ar reikia tai daryti? Labai svarbu išlaikyti balansą ir nenueiti į kraštutinumus – suteikiant visišką laisvę arba visišką jos suvaržymą. Visa tai dar aktualiau pasidaro jaunimo renginiuose su nakvyne“ – sako Jaunimo reikalų agentūros direktorius Jonas Laniauskas.

Jaunimo reikalų agentūra tam, kad jaunimo darbuotojai nepasiklystų klausimų labirinte, inicijavo praktinių rekomendacijų leidinį „Kaip nepražilti per naktį“, išleistą savo srities ekspertų, dirbančių su jaunimu - Kristinos Mačiulytės ir Žilvino Mažeikio. Šiuo leidiniu siekiama stiprinti su jaunimu dirbančių asmenų kompetencijas organizuojant jaunuoliams renginius su nakvyne.

Visi, kurie dirba su jaunimu, vienu ar kitu metu organizuoja įvairius renginius, skirtus jauniems žmonėms. Dažnai vyksta ir renginiai su nakvyne, kurių metu iškyla daug klausimų dėl saugumo. Todėl kiekvienas renginių organizatorius turėtų nepamiršti, jog kai kurios situacijos yra neišvengiamos ir reikia būti joms pasiruošusiems.

„Saugumas per renginį yra visa ko pagrindas. Tik saugiai besijaučiantys dalyviai bei organizatoriai gali konstruktyviai veikti ir sklandžiai mokytis bei siekti veiklų metu keliamų tikslų. Priešingu atveju išvyka taps ne mokymosi, kūrybos ir atradimų erdve, o tiesiog mėginimu išgyventi, su daug draudimų, nuolatiniu organizatorių reagavimu į netikėtas situacijas ir sunkiai pakeliamu nuovargiu” – pasak vieno iš rekomendacijų autorių Žilvino Mažeikio.

Leidinyje „Kaip nepražilti per naktį“, rasite patarimus į ką atkreipti dėmesį prieš ruošiantis renginiui (dalyvių grupės dydį, numanomas rizikas ir pan.), kaip elgtis renginio metu. Galėsite susipažinti ir su renginių taisyklėmis bei pasiūlymais į ką atkreipti dėmesį skirtingų formatų renginių metu.

Š.m. liepos 7 d. 11 val. vyks online leidinio pristatymas - pokalbis (transliacija vyks Jaunimo reikalų agentūros facebook paskyroje) su leidinio autoriais.

Leidinys

 ___________________________ 

Mažeikių jaunimas patirties sėmėsi Jaunimo vasaros akademijoje

Mažeikių jaunimo komanda dalyvavo tris dienas Palangoje vykusioje tradicinėje Jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galime daug!“. Šiemet 16-ąjį kartą organizuotame renginyje dalyvavo 1 tarptautinė ir  20 Lietuvos savivaldybių jaunimo komandų, kurios mokėsi, diskutavo, dalyvavo Jaunimo metų renginiuose.

 Nemirsetos kempinge susirinkę jaunuoliai dalyvavo bendrose diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, darbo grupėse, sporto bei orientacinėse rungtyse, kitose veiklose. Jos suteikė galimybę skirtingų regionų bei šalių jaunuoliams lavinti savo socialinius įgūdžius, kompetencijas, skatino juos įsitraukti į sprendimų priėmimo procesus, suteikė tam reikalingų žinių, būtinų veiksmingai jaunimo veiklos plėtrai. 

Jaunimo vasaros akademijoje dalyvavo Lietuvos žmogaus teisių centro, Europos migracijos tinklo, LABiblioteka, VšĮ Politikos tyrimų ir analizės instituto, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovai ir kt. Diskusijas ir veiklas aktualiomis jaunimui temomis pasiūlė ir regioninės organizacijos: Stepono Dariaus vaikų skraidymo mokykla, Mažeikių gatvės gimnastai, Palangos visuomenės sveikatos biuras, Palangos jaunimo sveikatingumo ir meno entuziastų bendruomenė „1000 saulių“. Jaunimo komandos taip pat dalyvavo „Gyvosios bibliotekos“ veiklose. Palangos miesto savivaldybė dovanojo nemokamą Leon Somov & Dileta koncertą. 

Mažeikių gatvės gimnastų parodomoji programa sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo, o rajono jaunimo komanda nominuota kaip pati šauniausia ir draugiškiausia. 

Palangos meras renginio vėliavą įteikė Kretingos rajono merui, tad kitų metų jaunimo vasaros akademija keliauja į Kretingą. 

Daugiau ČIA

  ___________________________

Jaunimo dialogo konferencija: susitikimai, diskusijos, rekomendacijos 

Gegužės 19 d., ketvirtadienį, Mažeikių rajono jaunimo organizacijų atstovai dalyvavo Seime vykusioje „Jaunimo dialogo konferencijoje“, kurios svarbiausias klausimas – galimybė stiprinti įvairių organizacijų ir institucijų dialogą su jaunais žmonėmis. 

Konferencijoje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mero patarėja Milda Šukienė, Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė, Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos, jaunimo ir su jaunimu dirbančių visuomeninių organizacijų asociacijos „Apskritas stalas“ atstovai. 

Vyko susitikimai su Seimo nariais, diskutuota Europos jaunimo dialogo prioritetinėmis temomis „Įtrauki visuomenė“ ir „Žalia Europa“, pasidalinta iššūkiais, su kuriais jaunimas susiduria savo krašte. Pristatyti Europos Sąjungos programos Erasmus+ finansuoto projekto „Jaunimo dialogo akademija“ rezultatai. 

Konferencijos rezultatas – rekomendacijos, kaip savivaldos lygmuo ir bendruomenės gali būti įtraukesnės, atviresnės ir kaip įtraukti jaunimą į sprendimų priėmimą.

 Renginį organizavo Politikos tyrimų ir analizės institutas kartu su Seimu. 

 

 

Daugiau ČIA 

 ___________________________

2022-ieji Lietuvos ir Europos jaunimo metai – kvies ne tik atkreipti dėmesį į jaunimą ir jaunimo politiką

Dar 2021 m. viduryje LR Seimas 2022-uosius metus paskelbė Lietuvos jaunimo metais. Praeitų metų gruodžio mėnesi 2022-uosius Europos Parlamentas paskelbė Europos jaunimo metais ir  sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje.

Pagrindinė jaunimo metų tema – jaunimo  įgalinimas. Siekdamas atskleisti šią temą Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) kartu su partneriais išsikėlė 4 tikslus: pasiekti jaunus žmones, kurie anksčiau nebuvo pasiekti ir informuoti juos apie galimybes nacionaliniu ir ES lygmeniu; pastebėti ir dalytis gerąja praktika ES jaunimo politikos ir ES programų įgyvendinimo srityje; skatinti jaunimo organizacijų ir jaunimo aktyvumą; plėtoti jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogą temomis, kuriuos liečia jaunimą.

„Pandemija nenuginčijamai kelia ekonomines ir socialines pasekmes Lietuvos ir Europos jaunimui. Jaunimo metų proga JRD kartu su Europos komisijos atstovybe Lietuvoje, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių asociacija ir kitomis jaunimo ar jaunimui dirbančiomis organizacijomis vykdys veiklas, siekdamas visų jaunimo grupių įtraukimo ir įgalinimo, didelį dėmesį skiriant regionams.“, – teigia JRD direktorius Jonas Laniauskas.

Taip pat 2022-aisiais metais bus minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai.

Jaunimo metų atidarymo renginys planuojamas jau kovo 4  d. Visagine, jauniausiame Lietuvos mieste. Renginio metu dalyviai galės išgirsti Lietuvos vadovų sveikinimus bei žinomų Lietuvos veikėjų ir jaunimo atstovų diskusijas, apie tai, ką reiškia būti jaunu žmogumi. Taip pat, bus perduotas Lietuvos jaunimo sostinės titulas iš Klaipėdos savivaldybės Marijampolės savivaldybei bei įvyks koncertas. 

„Bendradarbiaudami su vietinių ir tarptautinių partnerių tinklu, metų eigoje, pakviesime jaunimą, su jaunimu dirbančius specialistus, sprendimų priėmėjus ir plačiąją visuomenę dalyvauti renginiuose bei įgyvendinti savo iniciatyvas.“, – planais dalijosi  J. Laniauskas.

Kovo mėnesį startuos interneto svetainė, dedikuota jaunimo metų veikloms, renginiams bei galimybėms pristatyti. Taip pat JRD ir partneriai kviečia visus sekti ir dalintis jaunimo metų naujienomis socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #jauni2022 ir #EYY2022.

Iki susitikimo 2022-aisias.

 ___________________________

 

Naujoji Jaunimo reikalų taryba pradeda darbą

Lapkričio 29 d., pirmadienį, vyko pirmasis naujosios Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) jaunimo reikalų tarybos (toliau – SJRT) posėdis. Išrinktas pirmininkas ir du jo pavaduotojai, aptartos būsimos veiklos ir jaunimo iniciatyvos.

Daugiau ČIA

___________________________

Jaunimo konferencijoje analizuota dabartis, žvelgta į ateitį

Lapkričio 18 d., ketvirtadienį, vykusioje 6-ojoje regioninėje jaunimo konferencijoje „Jungtinės pajėgos jaunimui 2021“ aptarta jaunimo politika, organizacijų veiklos aktualijos, iškeltos idėjos ateičiai, diskutuota jaunimui svarbiomis temomis. 

Daugiau informacijos, nuotraukų, vaizdo įrašas ČIA

____________________________

 

„Jungtinės pajėgos jaunimui 2021“ – jau lapkritį

Lapkričio 18 d. 16.00 val. Mažeikių kultūros centro pramogų salėje vyks 6-oji jaunimo konferencija „Jungtinės pajėgos jaunimui 2021“.
Įėjimas tik su galimybių pasu.
Registracija:
https://docs.google.com/.../1REK30TnuYTcarzohYKPyeUQ.../edit

 

 ____________________________________________________ 

Jaunimo piknikas 2021

(2021 09 04)

Organizacijos pristatė savo veiklas, bendravo tarpusavyje bei vaišinosi ant laužo keptomis gėrybėmis.

Renginį vainikavo grupės „Baltos varnos“ koncertas, kuriuo žmonės mėgavosi nepaisant lietaus.
___________________________________________
Akimirkos iš vykusio jaunimo organizacijų žygio palei Ventos upę
Sakome ačiū Kalnėnų būrio šauliams už suorganizuotą savaitgalio nuotykį.
Tikimės ateityje sulaukti ir daugiau tokių iniciatyvų jungiančių ir vienijančių jaunimo organizacijas.
____________________________________________

 

Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos inicijuota ir organizuota diskusija „Ar sunku jaunimui susirasti darbą Mažeikiuose

(2021 05 20)

Turėjome diskusiją apie jaunimo darbo, praktikos ir verslo kūrimo galimybes Mažeikiuose.
Mažeikių verslininkų asociacija pranešė, kad jaunimas ieškantis darbo gali siųsti savo CV į [email protected] ir sulaukti darbo pasiūlymų Mažeikiuose ir aplink.
 

 _________________________________________________________________________________________

 

2021 m. balandžio 26 d. vykos forumas „Mažeikiai (jaunimo) (galimybių) miestas“. Forumo metu aptarti jaunimo politikos įgyvendinimo plėtros Mažeikių rajono savivaldybėje 2021–2023 m. galimybių studijos rezultatai. Vyko diskusija „kam reikalingas darbas su jaunimu?“, apžvelgtos darbo su jaunimu tendencijos Lietuvoje.

 

 

 ___________________________________________

Jungtinės pajėgos jaunimui

(2018 11 22)

Lapkričio 16 d., penktadienį, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Pramogų salėje įvyko regioninė konferencija „Jungtinės pajėgos jaunimui“. Šis renginys apjungė visą Žemaitijos regioną – jame dalyviai iš Mažeikių, Plungės, Telšių, Šilutės, Šilalės, Kelmės, Akmenės, Raseinių, Skuodo, Tauragės rajonų, Klaipėdos, Palangos miestų, Šiaulių miesto ir rajono, Rietavo savivaldybių, iš viso – apie 200 jaunų žmonių. Renginio moderatorius – buvęs Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka. Pagrindinis diskusijų tikslas – išsiaiškinti, koks dėmesys jaunam žmogui skiriamas savivaldybėse.

Daugiau ČIA

 

Kontaktai

Alvyda Purauskytė
Vyriausioji specialistė
(8 443) 95 327, 8 655 96 437