Kaip naudotis medicinine kauke

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad medicininių kaukių efektyvumą užtikrina tik taisiklingas jų naudojimas: medicininių kaukių yra įvairių rušių, todėl prieš naudojimą būtina perskaityti gamintojo nurodymus ir jais vadovautis.

Svarbu, kad kaukė būtų individualiai pritaikyta pagal dydį ir formą jums, nes per didelė ir per maža kaukė gali neužtikrinti apsauginės funkcijos. Prieš užsidedant kaukę – kruopščiai nuplaukite rankas su muilu ar įtrinkite alkoholiniu antiseptiku.

Priklausomai nuo kaukės modelio, ji turi būti patogiai ir tvirtai užfiksuota, kad nenusmuktų nuo veido. Jeigu kaukė yra su raišteliais, ji turi būti rišama ties galvos viduriu ir kaklu arba tvirtinama už ausų kilpelėmis.

Užsidėjus kaukę ant veido, kraštus prispausti  ties nosimi ir skruostais, kad ji priglustų tvirtai, neliktų plyšių. Medicininė kaukė turi būti uždėta ant veido taip, kad apimtų nosies, burnos ir smakro sritis. Įkvepiant ir iškvepiant, įsitikinti, kad oras nepraeina per kaukės plyšius. Dėvint kaukę neliesti jos rankomis.

Įsidėmėti, kad kaukė skirta tik individualiam naudojimui. Sudrėkusią kaukę nedelsiant pakeisti nauja, neliečiant kaukės paimti už raištelių ar kilpelių. Panaudotos kaukės sudedamos į plastikinį maišelį, išmetamos. Nuėmus kaukę būtinai reikia nusiplauti rankas su muilu ir vandeniu ar įtrinti alkoholiniu antiseptiku.