FFP1, FFP2 ir FFP3 apsauginės kaukės

FFP1 apsauginės kaukės. Nuo ko apsaugo P1 filtras?

 Apsaugo nuo žemo dulkių lygio. Apsaugo nuo kietų ir skystų aerozolių. OEL: apsaugo nuo medžiagų, kurių koncentracija yra 4x. APF: apsaugo nuo medžiagų, kurių koncentracija yra 4x. Filtruoja mažiausiai 80 proc. ore esančių dalelių. Prasiskverbimas į vidų siekia daugiausiai 22 proc.. FFP1 standarto kaukės dažniausiai naudojamos dirbant dulkėtoje aplinkoje: renovuojant namus ir atliekant įvairius darbus.

 FFP2 apsauginės kaukės. Nuo ko apsaugo P2 filtras?

 Apsaugo nuo vidutinio dulkių lygio. Apsaugo nuo kietų ir skystų aerozolių. Didesnė apsauga nei FFP1. OEL: apsaugo nuo medžiagų, kurių koncentracija yra 12x. APF: apsaugo nuo medžiagų, kurių koncentracija yra 10x. Filtruoja mažiausiai 94 proc. ore esančių dalelių. Prasiskverbimas į vidų siekia daugiausiai 8 proc.. FFP2 standarto apsauginės kaukės arba respiratoriai daugiausia naudojami statybose, žemės ūkio darbuose ir sveikatos priežiūros specialistų kovoje su gripo virusais. Šiuo metu jie naudojami apsaugai nuo koronaviruso.

FFP3 apsauginės kaukės.  Nuo ko apsaugo P3 filtras?

Apsaugo nuo didesnio dulkių kiekio. Apsaugo nuo kietų ir skystų aerozolių. Aukštesnio lygio apsauga nei užtikrina FFP1 ir FFP2. Gali būti naudojama dirbant su pavojingais milteliais farmacijos pramonėje. Rekomenduojama, jei kyla abejonių dėl reikalingos apsaugos. OEL: apsaugo nuo medžiagų, kurių koncentracija yra 50x. APF: apsaugo nuo medžiagų, kurių koncentracija yra 20x. Gali būti naudojama kaip kaukė nuo asbesto. Dabartinės europietiškos gairės nurodo FFP3 apsauginių kaukių (respiratorių) tinkamumą valdyti virusinėms ir bakterinėms infekcijoms, kai infekcija plinta lašeliniu būdu (kosint, čiaudint ir pan.). Filtruoja mažiausiai 99 proc. ore esančių dalelių. Prasiskverbimas į vidų siekia daugiausiai 2 proc.