Informaciniai pranešimai

Sekite Mažeikių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos Facebook paskyrą https://www.facebook.com/mazeikiuJRT
Čia rasite informacijos apie jaunimo iniciatyvas, renginius, kasdienybę ir šventes.

 

Jaunimo dialogo konferencija: susitikimai, diskusijos, rekomendacijos 

Gegužės 19 d., ketvirtadienį, Mažeikių rajono jaunimo organizacijų atstovai dalyvavo Seime vykusioje „Jaunimo dialogo konferencijoje“, kurios svarbiausias klausimas – galimybė stiprinti įvairių organizacijų ir institucijų dialogą su jaunais žmonėmis. 

Konferencijoje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mero patarėja Milda Šukienė, Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė, Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos, jaunimo ir su jaunimu dirbančių visuomeninių organizacijų asociacijos „Apskritas stalas“ atstovai. 

Vyko susitikimai su Seimo nariais, diskutuota Europos jaunimo dialogo prioritetinėmis temomis „Įtrauki visuomenė“ ir „Žalia Europa“, pasidalinta iššūkiais, su kuriais jaunimas susiduria savo krašte. Pristatyti Europos Sąjungos programos Erasmus+ finansuoto projekto „Jaunimo dialogo akademija“ rezultatai. 

Konferencijos rezultatas – rekomendacijos, kaip savivaldos lygmuo ir bendruomenės gali būti įtraukesnės, atviresnės ir kaip įtraukti jaunimą į sprendimų priėmimą.

 Renginį organizavo Politikos tyrimų ir analizės institutas kartu su Seimu. 

 

 

Daugiau ČIA 

 ___________________________

2022-ieji Lietuvos ir Europos jaunimo metai – kvies ne tik atkreipti dėmesį į jaunimą ir jaunimo politiką

Dar 2021 m. viduryje LR Seimas 2022-uosius metus paskelbė Lietuvos jaunimo metais. Praeitų metų gruodžio mėnesi 2022-uosius Europos Parlamentas paskelbė Europos jaunimo metais ir  sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje.

Pagrindinė jaunimo metų tema – jaunimo  įgalinimas. Siekdamas atskleisti šią temą Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) kartu su partneriais išsikėlė 4 tikslus: pasiekti jaunus žmones, kurie anksčiau nebuvo pasiekti ir informuoti juos apie galimybes nacionaliniu ir ES lygmeniu; pastebėti ir dalytis gerąja praktika ES jaunimo politikos ir ES programų įgyvendinimo srityje; skatinti jaunimo organizacijų ir jaunimo aktyvumą; plėtoti jaunimo ir sprendimų priėmėjų dialogą temomis, kuriuos liečia jaunimą.

„Pandemija nenuginčijamai kelia ekonomines ir socialines pasekmes Lietuvos ir Europos jaunimui. Jaunimo metų proga JRD kartu su Europos komisijos atstovybe Lietuvoje, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių asociacija ir kitomis jaunimo ar jaunimui dirbančiomis organizacijomis vykdys veiklas, siekdamas visų jaunimo grupių įtraukimo ir įgalinimo, didelį dėmesį skiriant regionams.“, – teigia JRD direktorius Jonas Laniauskas.

Taip pat 2022-aisiais metais bus minimos Lietuvos jaunimui svarbios sukaktys: Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos trisdešimtmečio ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos penkiasdešimtmečio įsteigimo jubiliejai.

Jaunimo metų atidarymo renginys planuojamas jau kovo 4  d. Visagine, jauniausiame Lietuvos mieste. Renginio metu dalyviai galės išgirsti Lietuvos vadovų sveikinimus bei žinomų Lietuvos veikėjų ir jaunimo atstovų diskusijas, apie tai, ką reiškia būti jaunu žmogumi. Taip pat, bus perduotas Lietuvos jaunimo sostinės titulas iš Klaipėdos savivaldybės Marijampolės savivaldybei bei įvyks koncertas. 

„Bendradarbiaudami su vietinių ir tarptautinių partnerių tinklu, metų eigoje, pakviesime jaunimą, su jaunimu dirbančius specialistus, sprendimų priėmėjus ir plačiąją visuomenę dalyvauti renginiuose bei įgyvendinti savo iniciatyvas.“, – planais dalijosi  J. Laniauskas.

Kovo mėnesį startuos interneto svetainė, dedikuota jaunimo metų veikloms, renginiams bei galimybėms pristatyti. Taip pat JRD ir partneriai kviečia visus sekti ir dalintis jaunimo metų naujienomis socialiniuose tinkluose su grotažymėmis #jauni2022 ir #EYY2022.

Iki susitikimo 2022-aisias.

 ___________________________

 

Naujoji Jaunimo reikalų taryba pradeda darbą

Lapkričio 29 d., pirmadienį, vyko pirmasis naujosios Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) jaunimo reikalų tarybos (toliau – SJRT) posėdis. Išrinktas pirmininkas ir du jo pavaduotojai, aptartos būsimos veiklos ir jaunimo iniciatyvos.

Daugiau ČIA

___________________________

Jaunimo konferencijoje analizuota dabartis, žvelgta į ateitį

Lapkričio 18 d., ketvirtadienį, vykusioje 6-ojoje regioninėje jaunimo konferencijoje „Jungtinės pajėgos jaunimui 2021“ aptarta jaunimo politika, organizacijų veiklos aktualijos, iškeltos idėjos ateičiai, diskutuota jaunimui svarbiomis temomis. 

Daugiau informacijos, nuotraukų, vaizdo įrašas ČIA

____________________________

 

„Jungtinės pajėgos jaunimui 2021“ – jau lapkritį

Lapkričio 18 d. 16.00 val. Mažeikių kultūros centro pramogų salėje vyks 6-oji jaunimo konferencija „Jungtinės pajėgos jaunimui 2021“.
Įėjimas tik su galimybių pasu.
Registracija:
https://docs.google.com/.../1REK30TnuYTcarzohYKPyeUQ.../edit

 

 ____________________________________________________ 

Jaunimo piknikas 2021

(2021 09 04)

Organizacijos pristatė savo veiklas, bendravo tarpusavyje bei vaišinosi ant laužo keptomis gėrybėmis.

Renginį vainikavo grupės „Baltos varnos“ koncertas, kuriuo žmonės mėgavosi nepaisant lietaus.
___________________________________________
Akimirkos iš vykusio jaunimo organizacijų žygio palei Ventos upę
Sakome ačiū Kalnėnų būrio šauliams už suorganizuotą savaitgalio nuotykį.
Tikimės ateityje sulaukti ir daugiau tokių iniciatyvų jungiančių ir vienijančių jaunimo organizacijas.
____________________________________________

 

Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos inicijuota ir organizuota diskusija „Ar sunku jaunimui susirasti darbą Mažeikiuose

(2021 05 20)

Turėjome diskusiją apie jaunimo darbo, praktikos ir verslo kūrimo galimybes Mažeikiuose.
Mažeikių verslininkų asociacija pranešė, kad jaunimas ieškantis darbo gali siųsti savo CV į info@mva.lt ir sulaukti darbo pasiūlymų Mažeikiuose ir aplink.
 

 _________________________________________________________________________________________

 

2021 m. balandžio 26 d. vykos forumas „Mažeikiai (jaunimo) (galimybių) miestas“. Forumo metu aptarti jaunimo politikos įgyvendinimo plėtros Mažeikių rajono savivaldybėje 2021–2023 m. galimybių studijos rezultatai. Vyko diskusija „kam reikalingas darbas su jaunimu?“, apžvelgtos darbo su jaunimu tendencijos Lietuvoje.

 

 

 ___________________________________________

Jungtinės pajėgos jaunimui

(2018 11 22)

Lapkričio 16 d., penktadienį, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Pramogų salėje įvyko regioninė konferencija „Jungtinės pajėgos jaunimui“. Šis renginys apjungė visą Žemaitijos regioną – jame dalyviai iš Mažeikių, Plungės, Telšių, Šilutės, Šilalės, Kelmės, Akmenės, Raseinių, Skuodo, Tauragės rajonų, Klaipėdos, Palangos miestų, Šiaulių miesto ir rajono, Rietavo savivaldybių, iš viso – apie 200 jaunų žmonių. Renginio moderatorius – buvęs Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka. Pagrindinis diskusijų tikslas – išsiaiškinti, koks dėmesys jaunam žmogui skiriamas savivaldybėse.

Daugiau ČIA

 

Kontaktai

Alvyda Purauskytė
Vyriausioji specialistė
(8 443) 95 327, 8 655 96 437