XII Tarptautinio meno festivalio atidarymas – jau rugsėjo 21-ąją

Rugsėjo 21 d.(penktadienį) 18 val. Mažeikių rajono kultūros centre festivalio atidarymo koncertas. Jame – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (dirigentas Martynas Stakionis). Solistai – Vera Talerko (sopranas; Norvegija), Giedrius Gelgotas (fleita), Augustinas Treznickas, Dainius Rudvalis (kontrabosai). Programoke D. Šostakovičiaus, M. K. Čiurlionio, Dž. Pučionio, Dž. Verdžio ir kt. kūriniai.

Solistė Vera Talerko

Vera Talerko gimė Daugpilyje (Latvija). Dainuoti pradėjo nuo mažumės, jau būdama 6 metų įstojo į muzikos mokyklą. Devynerių metų studijas baigė su pagyrimu. Įgijo profesionalaus choro dirigento kvalifikaciją, sėkmingai dalyvavo ir nugalėjo įvairiuose tarptautiniuose ir respublikiniuose dainavimo konkursuose. Studijas tęsė Daugpilio muzikos koledže besimokydama dviejų specialybių: muzikos teorijos ir klasikinio dainavimo. Tapo Daugpilio kamerinio orkestro soliste, daug koncertavo įvairiose salėse: Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Baltarusijoje… 2010 įstojo į LMTA operinio dainavimo klasę. Per trejetą studijų metų koncertavo su tokiais kolektyvais, kaip chorai „Jauna muzika“ ir „Polifonija“, kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“, Čiurlionio styginių kvartetas.
Kodėl gi latvė solistė studijuoti pasirinko Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof.  Asta Krikščiūnaitė). Kaip vertina studijų metus?
„Prisimenu, prieš stojant į akademiją, gal prieš pusmetį buvau konsultacijoje pas dainavimo profesorę Reginą Maciūtę. Man labai patiko pati atmosfera. Ne tik Teatro ir muzikos akademijoje, bet ypač atmosfera šalyje ir mieste.
Vilnius – labai šiltas, šviesus ir pozityvus miestas. Gal tai užsieniečio sindromas? Bet tikrai man atrodė, kad visi man šypsosi. Buvau nusprendusi stoti į Vilnių mokytis operinio dainavimo arba į Rygą – kompozicijos. Prieš pat stojamuosius Rygoje man paskambino, kad jau įstojau į Vilnių, tad net nebelaikiau stojamųjų Rygoje. Priėmiau tai kaip likimo dovaną.“ – pasakojo V. Talerko.

Dirigentas Martynas Stakionis

Savo muzikinį kelią Martynas Stakionis pradėjo Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje, čia pradėjo mokytis ir chorinio dirigavimo. M. K. Čiurlionio menų mokykloje chorinio dirigavimo mokėsi pas Romualdą Gražinį, simfoninio – pas Martyną Staškų. Baigusį M. K. Čiurlionio menų mokyklą M. Stakionį ėmėsi globoti batutos pažiba Mirga Gražinytė-Tyla. Šiai dirigentei jis asistavo statant du spektaklius Valstybiniame Zalcburgo operos teatre, taip pat jaunasis maestro parengė keletą premjerų Hamburgo kamerinėje operoje, dirigavo orkestrui „Kremerata Baltica“, koncertavo Paryžiuje, Taline, Prahoje ir kitose Europos salėse, ne kartą dirigavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje. Nuo 2015-ųjų M. Stakionis orkestrinį dirigavimą studijuoja Vokietijoje, Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje, Ulricho Windfuhro klasėje. Nuo 2017 m. dirba Hamburgo kamerinės operos muzikos vadovo asistentu, diriguoja ten statomas operas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos