Vyko mokymai „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“

Birželio 6 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro mažojoje salėje vyko cukriniu diabetu sergančiųjų savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymo mokymai „Gera cukrinio diabeto kontrolė – komplikacijų prevencija“. Mokymuose dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė.
Mažeikių rajono diabetikų klubo „Žemaičių spėka“ pirmininkė Vida Paulauskienė pristatė diabetu sergančiųjų ligos kontrolės aktualijas Mažeikių rajone. Tarptautinės diabeto federacijos Europos regiono valdybos narė, Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė pabrėžė, kad labai svarbu visiems burtis draugėn, tobulinti savo įgūdžius, siekti daugiau žinių. Ji džiaugėsi, kad mažeikiškių klubas organizuoja daug naudingų renginių. Į juos kviečiasi ir aplinkinių rajonų savo likimo draugus, kaip ir šįkart. Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė konstatavo, kad ši liga nesirenka pagal amžių – sergančiųjų diabetu amžius vis labiau jaunėja. Tai priklauso nuo populiarėjančių įvairių informacinių technologijų, kai jaunimas vis mažiau užsiima fizine veikla. Taip pat žmonės nelinkę rūpintis savo sveikata sveikai maitindamiesi. Palinkėjo mokymų klausytojams praktinių žinių.
Į mokymus pakviesti VšĮ Mažeikių rajono Neįgaliųjų centro dainininkų ir šokėjų kolektyvai, pradėję renginį, įrodė, kad visada galima aplenkti ligą gera nuotaika ir bendraujant. Šio centro direktorė Audronė Šimkuvienė kalbėjo, kad Neįgaliųjų centro nariai iš diabetikų klubo visada turi ko pasimokyti – kaip sveikai, turiningai ir prasmingai gyventi ir maitintis. Džiaugėsi galimybe dalyvauti klubo rengiamuose mokymuose, įvairių gydytojų paskaitose.
Renginyje paskaitas skaitė gydytoja endokrinologė Ona Jurkauskienė, slaugytoja diabetologė Aldona Danylienė, Lietuvos medicinos bibliotekos atstovė Jūratė Stukienė, akių ligų gydytoja Lilija Socevičienė, teisininkė Ramunė Navickienė. Valstybinės ligonių kasos informaciją pateikė ir į klausimus atsakė Šiaulių teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos