Vokietijos jaunimo simfoninio orkestro koncertas

Spalio 5 d. 18 val. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centre – Vokietijos jaunimo simfoninio orkestro koncertas.
Sunku įsivaizduoti Vokietijos muzikinį gyvenimą be Nacionalinio Vokietijos jaunimo simfoninio orkestro, kuris nuo pat įkūrimo 1969 metais tapo vienu iš labiausiai žinomų jaunimo orkestrų pasaulyje. Jo koncertinės kelionės driekiasi nuo Europos iki Pietų Afrikos Respublikos (pasirodė 2010 m. per pasaulio futbolo čempionatą), nuo Pietų Amerikos šalių iki Kinijos. Orkestre groja 14–19 metų jaunuoliai iš visos Vokietijos. Daugelis anksčiau dalyvavusiųjų šiame kolektyve dabar yra įvairių prestižinių orkestrų muzikantai, sėkmingai pasirodo kaip solistai. Tai patvirtina ir programos Vilniuje solistas – jaunas smuikininkas Tobiasas Feldmannas, nuo 2005 m. griežiantis Vokietijos jaunimo simfoniniame orkestre, keletą metų buvęs koncertmeisteris. Smuikininkas yra daugelio tarptautinių konkursų bei specialiųjų prizų laimėtojas, pelnęs ir prestižinį Marie-Luise’s Imbusch fondo specialų prizą. Jis groja su žinomais įvairių šalių orkestrais, kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys koncertuoja festivaliuose, Goethe’s instituto remiamas gastroliavo Tailande, Vietname, Tunise. Laimėjęs XXI Vokietijos muzikos instrumentų fondo konkursą, T. Feldmannas griežia 1703 m. Antonio Stradivari padirbtu smuiku, priklausančiu Vokietijos valstybei.
Dirigentas Vilmantas Kaliūnas gimė Vilniuje, menininkų šeimoje. Senelis buvo smuikų meistras. Nuo ketverių metų tėvas pradėjo mokyti berniuką skambinti pianinu. Vėliau Vilmantas pasirinko obojaus ir dirigavimo specialybes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje gimtajame Vilniuje. 1993 m. V. Kaliūnas išvyko į Sarbriukeną (Vokietija) tęsti obojaus studijų. Įsimintini susitikimai su garsiais dirigentais Paavo Järvi, Christianu Thielemannu, Marissu Jansonsu ir Heinzu Holligeriu bei dažni apsilankymai Christopho Eschenbacho, Valerijaus Georgijevo ir Claudio Abbado repeticijose paskatino V. Kaliūną lemiamam posūkiui: jis žengė ant dirigento pakylos.
Po skaitlingų meistriškumo kursų ir asistavimo maestro Karlui-Marekui Chichonui, prof. Karlui-Heinzui Bloemeke, prof. Lutzui Köhleriui ir jo talento skatintojui prof. Jorma Panula, jaunasis dirigentas studijavo pasaulinio garso dirigentų kalve vadinamoje Veimaro muzikos akademijoje pas prof. Nicolasą Pasquet ir Martiną Hoffą. Ją baigęs, V. Kaliūnas pasirinko studijas Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje, prof. Ulricho Windfuhro dirigavimo klasėje.
V. Kaliūnas yra dirigavęs Vokietijos radijo Sarbriukeno-Kaizerslauterno orkestrui, Lietuvos kameriniam orkestrui, Tiūringijos filharmonijos orkestrui Gotoje ir Jenos filharmonijos orkestrui. Jis taip pat dirbo Ukrainos valstybinėje operoje Dnepropetrovske ir Armėnijos valstybinėje operoje Jerevane. Nuo 2018 m. gruodžio Vilmantas Kaliūnas yra Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas.
Solistas Pijus Paškevičius (obojus) gimė Kaune. Pirmas obojaus mokytojas Vytautas Masteika. Šiuo metu mokosi J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje, prof. R. Beinariaus klasėje. Nuo 2013 metų Pijus yra Mstislavo Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo stipendininkas. 2018 m. kaip solistas buvo pakviestas dalyvauti Bacho festivalio Rusijoje atidarymo koncerte, tais pačiais metais solistas buvo pakviestas dalyvauti festivalyje „Mozartiana“ Lenkijoje su Lietuvos kameriniu orkestru. Koncertavo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Kaliningrado filharmonijos kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Kauno miesto simfoniniu orkestru, „Ensemble Esperanza“ (Šveicarija) ir su kitais atlikėjais.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos