Visuomenė pakviesta į gausybę Vasario 16-osios renginių

Vasario 5 d., antradienį, Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) surengta spaudos konferencija. Pristatyti artėjančios Vasario 16-osios – Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos – renginiai. Dalyvavusieji spaudos konferencijoje kvietė rajono gyventojus ir miesto svečius ne tik minėti šią dieną, bet ją švęsti – nes Mažeikių rajone renginių bus išties gausu.

Savivaldybės meras Antanas Tenys išsamiai pristatė visą dieną Mažeikiuose vyksiančius renginius. „Kviečiu visus mažeikiškius ir miesto svečius kuo aktyviau dalyvauti renginiuose. Įsiliekime į senamiestį užtvindysiantį bėgikų būrį, Nepriklausomybės aikštėje pagerbkime žuvusius ir kovojusius už Lietuvos laisvę, kartu su visais eisenoje keliaukime link Savivaldybės kultūros centro, kuriame vyks šventinis koncertas, kalbėjo meras. – Taip pat kviečiu tądien pasveikinti nusipelniusius Mažeikių krašto žmones, kuriems bus įteikti aukščiausi Savivaldybės apdovanojimai“.

Savivaldybės mero pavaduotoja, Savivaldybės Apdovanojimų komisijos pirmininkė Irena Macijauskienė pristatė asmenis, kurie nusipelnė garbingų Mažeikių rajono savivaldybės apdovanojimų. „Vasario 16-ąją vyksiančiame šventiniame koncerte Savivaldybės garbės piliečio regalijos bus įteiktos Jolantai Tendienei, Savivaldybės garbės ženklais apdovanoti Stanislovas Jakučinskas ir Česlovas Pečetauskas, taip pat bus įteikta 12 nominacijų už socialinės-ekonominės plėtros spartinimą 2018 metais Mažeikių rajone“.

„Mažeikiai išskirtiniai, nes mūsų Valstybės atkūrimo dienos šventė prasideda simboliškai –  Laisvės gatvėje. Čia susirinks daug mažeikiškių, svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio“, –  kalbėjo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, kuri kvietė visus aktyviai dalyvauti renginiuose ir visai Lietuvai parodyti, kad mes švenčiame ir Žemaitijos paminėjimo800-ąsias metines. „Puoškime savo namus, sodybas, trispalvėmis ir kviečiu visus, šalia jos, iškelti ir Žemaitijos vėliavą“, – sakė S. Bernotienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir Mažeikių bėgikų klubo „Penki kalnai“ prezidentė Milda Zubavičienė, kuri pristatė jau tradiciniu tampantį, trečiąjį bėgimą „Bėgame už laisvę“. Jos teigimu, šiuo metu yra užsiregistravę ir bėgime ketina dalyvauti apie 1 000 asmenų iš įvairių Lietuvos, taip pat Latvijos miestų. Ji mano, kad tądien Mažeikių gatvėmis bėgs apie 1 300 dalyvių. „Šis bėgimas tampa garsus visoje Lietuvoje, tad gal greit galėsime vadintis bėgimo Vasario 16-ąją sostine“, – sakė M. Zubavičienė. Bėgimas „Bėgame už laisvę“ jau įtrauktas į oficialų Lietuvos lengvosios atletikos federacijos renginių kalendorių, tad turėtų atvykti daug garsių, pasiryžusių kautis dėl pagrindinių prizų bėgikų. Klubo prezidentė taip pat priminė, kad visi, įveikę trasą, bus papuošti medaliais, nugalėtojų laukia prizai ir prasitarė –bus siurprizų.

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, Savivaldybės kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius ir Savivaldybės kultūros centro meno padalinio vadovas Paulius Mylė, Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris.

R. Radavičius kvietė žmones – ir mažus, ir didelius – kaip ir kasmet, atvykti į iškilmingumu ir patriotine dvasia alsuojantį reginį – šventinį koncertą, kur vyks iškilminga Garbės piliečio vardo suteikimo ir nominacijų įteikimo ceremonija. Savivaldybės kultūros centre koncertuos geriausi Mažeikių rajono saviveiklininkų kolektyvai, mažieji rajono atlikėjai ir artistai džiugins žiūrovus. P. Mylė kvietė visus 14 val. atvykti į Nepriklausomybės aikštę, pagerbti žuvusius ir kovojusius už Lietuvos laisvę, o po to įsilieti į eiseną „Aš einu“. Muziejaus direktorius V. Balzeris kvietė vasario 15 d. apsilankyti Mažeikių muziejuje ir apžiūrėti Mažeikių dailės mokyklos mokinių ir mokytojų sukurtą instaliaciją„Prezidento skrybėlė“, skirtą Vasario 16-ajai ir Prezidento Antano Smetonos metams paminėti.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos