Viceministras Mažeikiuose: laukia pokyčiai

Vasario 18 d., antradienį, Mažeikiuose lankėsi švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys. Atvežta žinia: pokyčių laukia profesinių mokyklų tinklas. Jau dėliojamos įvairios būsimos pertvarkos galimybės, aptariamos idėjos ir pasiūlymai, kaip optimizuoti šios grandies mokymo įstaigų tinklą.

Visoms savivaldybėms svarstyti yra pateiktas profesinio mokymo įstaigų tinklo optimizavimo plano projektas. Vienas iš jo tikslų – didinti profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo įstaigų bendradarbiavimą, kad norintieji jau mokyklos suole galėtų įgyti profesinių kompetencijų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (toliau – ŠMSM) yra numačiusi, kad profesinės ir bendrojo ugdymo mokyklos sudarytų jungtinės veiklos sutartis dėl bendrojo ugdymo programos įgyvendinimo. Apie tai aktyviai diskutuojama.

Šiandien viceministras kartu su Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) meru Vidmantu Macevičiumi, mero pavaduotoja Lina Rimkiene, mero patarėju Virgilijumi Radvilu, Savivaldybės administracijos direktore Laima Nagiene, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Apolinaru Stonkumi, Seimo nariu Kęstučiu Bartkevičiumi lankėsi Mažeikių politechnikos mokykloje, jos Viekšnių skyriuje. Svečias taip pat susitiko su Šiaulių darbo rinkos mokymo centro ir Mažeikių padalinio vadovais, apžiūrėjo įstaigas, bendravo su jose dirbančiaisiais ir besimokančiaisiais.

Viceministro pažadas: ŠMSM nesiims kardinalių veiksmų, bet, ieškodama priimtiniausių sprendimų, įsiklausys į optimizuojamų įstaigų, vietos valdžios atstovų siūlymus.

Iki kovo 1 dienos aplankytosios įstaigos ir Savivaldybė ministerijai turi pateikti savo pasiūlymus, pastebėjimus dėl numatomų profesinio ugdymo įstaigų tinklo pokyčių.

Optimizuojant profesinio ugdymo įstaigas bus sujungtos pajėgos ruošti kvalifikuotus specialistus mūsų rajono darbo rinkai. Mažeikiai – pramonės, verslo ir mokslo centras? Taip, tokia vizija reali.

Ryšių su visuomene skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos