Ventos pakrantės tapo patrauklesnės turistams

Vaikščiojantys Ventos upės pakrantėmis ar plaukiantys ja, tikriausiai pastebėjo, o gal jau ir išbandė naujai įrengtus suoliukus, stalus, laužavietes, šiukšliadėžes, pamatė informacinius ženklus apie įdomiausius rajono lankytinus objektus. Tai naujos ir patogios sustojimo vietos, skirtos plaukiantiems baidarėmis Ventos upe.

 Siekiant pritraukti kuo daugiau turistų ir Ventos upę padaryti dar patrauklesnę baidarininkams, mūsų rajone įrengtos 6 sustojimo vietos – šalia Palnosų, Viekšnių (netoli senųjų kapinių), Krakių, senojo geležinkelio tilto, Leckavoje (Dainų slėnyje) ir šalia Griežės piliakalnio. Juose įrengti stalai, suolai, šiukšliadėžės, laužavietės, tualetai. Prie gražiausių Mažeikių rajono lankytinų objektų – piliakalnių, vandens malūnų, Ventos ir mažesnių upių bei upelių santakų, kuriose nėra stovyklaviečių infrastruktūros, įrengti informaciniai ženklai.

 Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) yra viena iš partnerių, pagal 2014–2020 metų Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą įgyvendinančių projektą „Visit Venta“, kuriuo siekiama pagerinti vandens turizmo infrastruktūrą Ventos pakrantėse. Mūsų rajonu Venta teka apie penkiasdešimt kilometrų ir skaičiuojama, kad kasmet ja praplaukia apie 2 tūkst. baidarininkų iš Lietuvos ir Latvijos. Nesant pakankamai sustojimo ir išlipimo vietų, plaukiantieji mūsų rajono upe išlipa ir įsirengia stovyklavietes tam neskirtose vietose. Dėl šios priežasties išvykdami palieka nemažai šiukšlių, įsirengę laužavietes neleistinose vietose, padaro žalos gamtai, didėja upės kranto erozija. Taip pat turistai, neradę nuorodų, nežino, kokius kultūros paveldo ar kitus objektus gali aplankyti. Tad Savivaldybė, pritardama idėjai ir šio projekto tikslui – sukurti darnią Lietuvos ir Latvijos turizmo plėtojimo sistemą, pritraukti didesnį turistų skaičių bei kartu siekiant išsaugoti kultūros ir gamtos paveldą – tapo šio projekto partnere.

 „Projekto naudą pajus ne vien tik baidarininkai, bet ir kitokiomis vandens ar sausumos transporto priemonėmis keliauti mėgstantys, laisvalaikį gamtoje leidžiantys žmonės“, – kalbėjo projektui „Visit Venta“ įgyvendinti suburtos darbo grupės pirmininkas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys. Jo teigimu, šiuo metu infrastruktūros objektai Mažeikių rajonu besitęsiančiose Ventos pakrantėse jau yra įrengti. Atliekamos rangos darbų užbaigimo procedūros ir projektas, prasidėjęs šių metų balandžio mėnesį, baigsis 2020 metų kovo mėnesį.

 Bendras projekto biudžetas yra apie 280 tūkst. eurų. Savivaldybės administracijos įgyvendinamos projekto dalies išlaidos sudaro 51,2 tūkst. eurų, o iš savivaldybės biudžeto šiam projektui įgyvendinti skirti 7,7 tūkst. eurų. Šį projektą įgyvendina 7 partnerės – Lietuvos ir Latvijos rajonų savivaldybės, turizmą, gamtos kultūros paveldą populiarinančios organizacijos.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos