Vakcinacija rajone: skiepijama pagal patvirtintą planą

Mažeikių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, skiepijimas nuo COVID-19 vyksta nuosekliai pagal vakcinacijos nuo COVID-19 planą, kuriame nurodytos prioritetinės grupės. Šiuo metu skiepijami senjorai nuo 65 m. ir vyresni bei ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų darbuotojai, kurie dar nėra pasiskiepiję, bei norintieji skiepytis „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina žemesnių prioritetinių grupių asmenys. Iki šiol pirmąja vakcinos doze paskiepyta 5 625 rajono gyventojai, antrąja doze – 2 350. Skiepijama „Vaxzevria“, „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis.

 Kaip vyksta registracija?

Su kiekvienu individualiai telefonu susisieks pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaiga, prie kurios gyventojas prisirašęs. Jei skambučio nesulaukia ar kyla kitų klausimų, gali kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą, prie kurios yra prisirašęs.

 Kur rasti daugiau informacijos apie skiepus?

Informacija skelbiama internete https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas, Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) interneto svetainėje www.mazeikiai.lt, Savivaldybės Facebook paskyroje.

 Kur gauti informaciją, norint sužinoti apie vakcinaciją savo savivaldybėje? Kur skiepytis, jei gyvenama kitoje savivaldybėje nei registracijos vieta? Kaip pasiskiepyti, nesant galimybės atvykti į skiepijimo centrą (dėl ligos, invalidumo ar pan., kai liga ar kita priežastis nesudaro kliūčių skiepytis nuo COVID-19 ligos)? 

Į šiuos ir kitus klausimus apie skiepijimą atsakys ir informaciją suteiks Savivaldybės administracijos Aplinkos ir sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Daiva Jurkūnienė, tel. 8 614 56 417. 

Primename, jog vakcinacija yra savanoriška, tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama. Visos vakcinos, kuriomis skiepijama, saugios, patvirtintos atsakingų Europos Sąjungos institucijų. Po skiepo gali pasireikšti šalutinis poveikis – skausmas, paraudimas, patinimas dūrio vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomams, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją. 

Atkreipiame dėmesį, kad paskambinę gydymo įstaigų darbuotojai neprašo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Sulaukę tokio prašymo, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai.

 Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos