Užsikrėtusiesiems COVID-19 skirta anketa: žmonės raginami prisidėti prie viruso suvaldymo

Greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių – prie šio tikslo gali prisidėti kiekvienas, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija (COVID-19), savarankiškai užpildęs  anketą ir pateikęs išsamius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą. Nuo metų pradžios taip svarbius duomenis jau pateikė per 20 tūkst. užsikrėtusiųjų. 

Gyventojai raginami geranoriškai prisidėti prie atliekamų epidemiologinių tyrimų, kurių tikslas užkirsti kelią viruso plitimui visuomenėje. Epidemiologinis tyrimas nėra susijęs su baudų ar kitų sankcijų taikymu. Kai epidemiologas klausia „ar žinote, kur galėjote užsikrėsti?“ – jo tikslas yra susieti kelis užsikrėtimo atvejus, nustatyti protrūkį ir įspėti kaip galima daugiau sąlytį turėjusių asmenų.  Kuo greičiau žmonės pateiks šią informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės, o tai reiškia – stabdomas tolesnis viruso plitimas.

 Anketą galima rasti pagal nuorodą atvejis.nvsc.lt. Šią anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtintus šeimos gydytojui.

Anketa yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas. Užduodami tie patys klausimai – kokiomis aplinkybėmis žmogus užsikrėtė, prašoma nurodyti darbovietes, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, apibūdinti jaučiamus simptomus, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija ir nuotrauka

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos