Tirkšlių kapinių koplyčia atvėrė duris lankytojams

Pirmosiomis liepos dienomis lankytojams duris atvėrė Tirkšlių kapinų koplyčia. Miestelio gyventojai ir svečiai dabar į koplyčią gali užsukti visomis savaitės dienomis nuo 9.00 iki 19.30 val. Ji, kaip ir Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčia, nuo šiol atvira kiekvienam norinčiam susikaupti, pamedituoti, pabūti vienumoje, pasimelsti.

Anot Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčios klebono Petro Smilgio, kapinių koplyčioje jau gražia tradicija tapo ir šv. Mišių aukojimas. Tikintieji čia vis gausiau susirenka Motinos ir Tėvo dienų išvakarėse, o lapkričio 1-ąją meldžiasi už kapinėse besiilsinčius artimuosius. 

Šis unikalus lankytinas objektas pradėtas tvarkyti praėjusiais metais. Restauruotas skiedrinis koplyčios stogas, atkurti mediniai lietvamzdžiai, pakeisti langai, įvesta elektra, įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, lauko apšvietimas, sutvarkyta altoriaus dalis, įrengta metalinių kryžių ekspozicija, kuri bus nuolat pildoma.

Minėti darbai atlikti bendromis Mažeikių rajono savivaldybės ir Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijos pastangomis bei lėšomis. Iš savivaldybės biudžeto skirta 19 tūkst. Eur, parapijiečiai paaukojo per 2 tūkst. Eur.

1862 m. statyta Tirkšlių kapinių koplyčia įdomi ir kultūriniu, ir architektūriniu, ir istoriniu aspektu. Kiekvienas čia apsilankęs galės susipažinti bent su dalele Tirkšlių bažnyčioje iki 1935 m. gaisro buvusių meninių sakralinių vertybių (altoriaus dalys), kurias parapijiečiams pavyko išsaugoti.

Kultūros ir sporto skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos