Tiltas tarp dviejų šalių – regioninis bendradarbiavimas

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, Mažeikiuose vieši Kazachstano delegacija. Susitikimų su vietos savivaldos, verslininkų, pedagogų bendruomenėmis aptartos galimybės užmegzti partnerystę ir plėtoti regioninio bendradarbiavimo ryšius. Mažeikių rajono savivaldybė pakviesta dalyvauti kitų metų pavasarį Alma Atoje vyksiančiame pirmajame ekonomikos forume „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra“.

Viešnagę mūsų rajone svečiai pradėjo nuo susitikimo su vietos savivaldos vadovais.

Kazachstano Respublikos ambasadorių Lietuvoje Viktorą Temirbajevą, jo patarėją Seržaną Kadyrbajevą ir ambasados pareigūną Sarsenbajų Abduraimovą priėmė meras Vidmantas Macevičius, mero pavaduotoja Lina Rimkienė, mero patarėjas verslo ir investicijų klausimais Virgilijus Radvilas, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė. 

Lietuvos Respublikos ir Kazachstano santykiai sėkmingai plėtojami jau daugelį metų, tačiau stipresni ryšiai yra su mūsų šalies didmiesčiais. Šiuo metu Kazachstano žvilgsnis krypsta ir į Lietuvos regionus, kuriuose yra nemažai potencialo. Ieškoma kelių užmegzti partnerystę, bendradarbiauti ne tik valstybiniu lygiu, bet ir atskiriems regionams ar miestams. 

Savivaldybėje Kazachstano ambasados bei Baltijos šalių ir Kazachstano verslininkų asociacijos atstovai susitiko ir su Mažeikių rajono verslininkais, besidominčiais verslo ryšiais su Kazachstano įmonėmis. Kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes, apsikeista kontaktais.  

Kazachstane bus pristatomos investicijų galimybės Lietuvos regionuose – 2020 m. kovo 2–5 d. Almatoje vyks pirmasis ekonomikos forumas „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra. Dalyvauti forume pakviestos visos Lietuvos savivaldybės, tarp jų – ir Mažeikių.  

Po susitikimo su rajono vadovais ir verslininkais svečiai susitiko su Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomene.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos