Tautinėje skautų stovykloje „Laužų karta“ Rumšiškėse ir mažeikiškiai

Liepos 14–22 dienomis Lietuvos liaudies buities muziejuje vyksta tautinė skautų stovykla „Laužų karta“. Stovykloje daugiau nei 3000 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Liepos 19-tą svečių dieną stovyklavietėje „Vieninga ugnis“ Žemaitijos skautus aplankė Mažeikių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Alvyda Purauskytė, tėveliai. Svečiai turėjo progą susipažinti, kokiomis sąlygomis gyvena jų vaikai, paragauti skautiškos košės, dalyvauti bendrose veiklose. Stovyklautojams tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“, gyvosios istorijos klubu „Viduramžių pasiuntiniai“, LR krašto apsaugos ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbu, Misija Sibiras, Api Harmonia, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie LR KAM, Ateitininkų federacija, Lietuvos policijos mokykla. Nuo 20.45 val. skautų Šimtmečio himnas „Sudainuokime Lietuvą“, grupės „Skylė“ ir besikuriančios grupės „Baltos varnos“ koncertai.

Skautai yra visuomeninis, nepolitinis, ne pelno siekiantis, savanoriškas jaunimo judėjimas, kurio pagrindinis siekis – išugdyti jauną žmogų pilietišku ir atsakingu nacionalinės ir tarptautinės visuomenės nariu. Tai yra didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje – jame veikia daugiau nei 30 milijonų skautų ir skaučių, jaunimo ir suaugusiųjų, 160-yje šalių ir vietovių.

Skautai Lietuvoje veiklą atkūrė dar 1988 m., Mažeikiuose juos pradėjo burti Artūras Višnevskis, o po to, kai Lietuva atkūrė Nepriklausomybę, 1991 m. kovo 3 d. buvo įsteigta Žemaitijos skautų organizacija. Šiuo metu Žemaitijos skautų organizacijoje yra 300 narių nuo 7 iki 60 metų. Organizacijos vienetai įsikūrę Žemaičių Kalvarijoje, Sedoje, Mažeikiuose, Ventoje, Akmenėje, Kuršėnuose ir Šiauliuose. Organizacijos nariu gali tapti kiekvienas – tiek jaunas, tiek garbaus amžiaus žmogus. Svarbu turėti motyvacijos būti bendruomenėje, kelti sau iššūkius ir turėti noro pažinti daugiau.

 

Daugiau informacijos:

http://ts2018.lt/

http://zemaitijosskautai.lt/2018/07/12/simtmecio-zygis-mazeikiai-pakutuvenai-100-metu-100-kilometru/

 

Švietimo skyriaus informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos