Tausokime aplinką – stambiagabarites atliekas vežkime į atliekų surinkimo aikštelę

Atbundanti gamta daugeliui asocijuojasi ne tik su puikiu oru, bet ir tradiciniu švarinimusi. Atnaujiname namų interjerą, rūbus, įvairius namų apyvokos daiktus. O kur dėti nereikalingus? Kur išmesti stambiagabarites ar tekstilės atliekas. Yra žmonių, kurie daiktus ir baldus paaukoja ar išveža į atliekų priėmimo aikšteles. Tačiau yra ir tokių gyventojų, kurie stambiagabarites, statybines, elektronikos ir tekstilės, stiklo atliekas palieka neleistinose vietose – prie buitinių atliekų konteinerių. Čia mėtosi ir sulūžę seni baldai, ir stiklo gabalai, ir statybinės atliekos. Norime priminti, kad atliekas krauti į buitinių atliekų konteinerius draudžiama, už tai skiriamos baudos, o už jų sutvarkymą priversti sumokėti visi rajono gyventojai.

Didžiąją dalį atliekų mažeikiškiai gali atvežti į Algirdo gatvėje esančią Mažeikių rajono atliekų priėmimo aikštelę. Gyventojai į šią aikštelę gali pristatyti praktiškai viską: neribotais kiekiais čia priimamos elektroninės buitinės technikos atliekos (kompiuteriai, televizoriai, šaldytuvai, skalbimo mašinos ir pan.), popieriaus ir kartono atliekos (pakuotės, laikraščiai, žurnalai, spaudiniai ir pan.), polietileno atliekos (polietileno plėvelė, tara ir pan.), PET taros atliekos (plastikiniai buteliai, kita tara), plastiko atliekos (plastiko gaminiai, tara ir pan.), 20 kilogramų drabužių atliekų ir 20 kilogramų kitų tekstilės atliekų (patalynė, užuolaidos, avalynė ir pan.).

Statybinėms atliekoms (statybos, griovimo atliekos ir pan.) nustatyta kvota – per metus namų ūkis nemokamai gali pristatyti po 500 kilogramų tokios rūšies atliekų, o medienos atliekų (lentos ir pan.) – 100 kilogramų, baldų, langų rėmų, durų ir pan. – 300 kilogramų. Taip apt stambiagabarites atliekas du kartus metuose apvažiavimo būdu surenka atliekų vežėjas UAB „Ecoservice projektai“, grafikai skelbiami Savivaldybės ir vežėjo tinklalapyje.

Daugeliui kyla klausimų, kur dėti nereikalingas automobilio padangas. Primename tris būdus, kaip teisingai atsikratyti padangų:

1) perkant naujas padangas, senąsias privalo priimti jas parduodančios įmonės. Jos įpareigotos priimti tiek senų padangų, kiek klientas perka naujų;

2) keičiant padangas automobilių servise, senosios priimamos nemokamai;

3) nereikalingas padangas, pateikus automobilio registracijos liudijimą, nemokamai priims didelių gabaritų atliekų aikštelė Algirdo 40C, Mažeikiai: http://www.tratc.lt/algirdo-g-40c-mazeikiai Aikštelė nemokamai priima 4 padangas per metus.

Neribotais kiekiais atliekų priėmimo aikštelėje surenkamos stiklo pakuotės (spalvoti buteliai, duženos ir pan.) bei bespalvio stiklo atliekos (langų stiklas, bespalvio stiklo duženos ir pan.). Gyventojai gali pristatyti iki 200 kilogramų statybinių atliekų ir izoliacinių medžiagų, turinčių asbesto (šiferio). Asbesto turinčios atliekos turi būti tvarkingai supakuotos maišuose arba apvyniotos plėvele. Atliekas į aikštelę gyventojai privalo atvežti savo transportu ir jų pakuotės darbuotojui turi netrukdyti vizualiai nustatyti jų rūšį. Pavojingos atliekos priimamos sandariose pakuotėse, jas pristatantys asmenys privalo nurodyti atliekų susidarymo kilmę ir rūšį, darbuotojas jas atitinkamai paskirsto pavojingų atliekų punkte pagal rūšis.

Pavojingoms buities atliekoms: netinkamiems naudoti buitinės chemijos gaminiams, dažų, lakų ir apdailos medžiagų atliekoms, autokosmetikos priemonėms ir pan. – yra nustatyti limitai – nemokamai galima priduoti tik tam tikrą jų kiekį. Informaciją apie nustatytus limitus galite gauti paskambinę tel.: (8 448)  54 714, 8 685  12 706, atvykę į Mažeikių atliekų surinkimo aikštelę, adresu: Algirdo g. 40C, Mažeikiai arba interneto svetainėje http://www.tratc.lt/mazeikiai/.

Gyventojas, atvežęs šiukšles, privalo užpildyti atliekų priėmimo deklaraciją. Visos atliekos sveriamos svarstyklėmis, jų kiekis registruojamas Atliekų susidarymo apskaitos žurnale, aikštelės darbuotojas atlieka vizualinę kontrolę ir nurodo šiukšles atvežusiam gyventojui, į kuriuos konteinerius išrūšiuoti nepavojingas atliekas.

Į aikštelę pristačius neiškomplektuotą buitinę techniką ir priėmėjui nurodžius vietinės rinkliavos mokėtojo kodą, 0,06 euro už kilogramą bus sumažinamas kitų metų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokestis.

Biologiškai skaidžios atliekos (sodų ir parkų, medžių genėjimo atliekos ir pan.) nemokamai priimamos Dargių kaime esančioje žaliųjų atliekų priėmimo ir kompostavimo aikštelėje, kuri dirba pirmadieniais–penktadieniais nuo 9 iki 18 val. (pietų pertrauka nuo 13.00 iki 13.30), pasiteirauti galima telefonu 8 655  49 966.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos