Tarybos posėdyje – siūlymas kreiptis į aukščiausias šalies institucijas

Penktadienį, rugsėjo 28 d., į Mažeikių rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdį rinkosi rajono politikai – iš 27 Tarybos narių dalyvavo 19. Per tris valandas politikai apsvarstė į darbotvarkę įtrauktus 29 klausimus, iš kurių vienas – pristatymas. Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – pagerbtas Anapilin išėjusios Tarybos narės ir visuomenės veikėjos  Laimutės Kačerauskienės atminimas.

Posėdžio metu politikai vienbalsiai pritarė daugeliui klausimų,  tačiau kilo ir karštų diskusijų – dėl vietinės rinkliavos mokėtojų skolų pripažinimo beviltiškomis ir jų nurašymo bei pritarimo viešosios įstaigos Mažeikių ligoninės prašymui dėl brangios medicinos priemonės (kompiuterinio tomografo) įsigijimo.

 Vienbalsiai – už gydytojų skatinimą, kompensacijas ir paramą

Pristatyti trūkstamos kvalifikacijos gydytojų skatinimo dirbti viešojoje įstaigoje Mažeikių ligoninėje programą  Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vyriausiajai specialistei Daivai Jurkūnienei padėjo šios įstaigos vadovas Albinas Lidžius. Tikimasi, kad jaunieji specialistai pasinaudos šiomis galimybėmis, įsikurs ir dirbs Mažeikiuose.  Taip pat pritarta malkų kainos kompensavimo skaičiavimo, piniginės socialinės paramos nepasiturintiems rajono gyventojams teikimo pakeitimo, nustatytos valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatos.

 Tarybos nariai vienbalsiai pritarė pripažinti vietinės rinkliavos skolas beviltiškomis ir jas nurašyti bankrutavusioms ar išregistruotoms įmonėms,  o fiziniams asmenims – papildyti sprendimo projektą ir pristatyti jį kitą mėnesį vysiančiame Tarybos posėdyje.

 Pokyčiai Mažeikių švietimo įstaigose

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus pristatė sprendimų projektus dėl klasių komplektų ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus nustatymo, bendrojo ugdymo mokyklų pareigybių didžiausio leistino skaičiaus, prašė patvirtinti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų didinimo kriterijus, kurie apibrėš, kokią priemoką bus galima skirti mokyklų vadovams. Visiems sprendimams buvo pritarta.

 Kreipimasis į aukščiausias šalies institucijas

Vienbalsiai politikai pritarė siūlymui kreiptis į aukščiausias šalies institucijas, Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos, prašant leidimo Skuodo ir Montuotojų gatvių sankryžoje įrengti žiedinę sankryžą. Pagal šiuo metu parengtą projektą, čia planuojama šviesoforu reguliuojama sankryža. Savivaldybės administracija yra gavusi Mažeikių verslininkų ir įmonės, šalia šios sankryžos statančios prekybos centrą, kreipimąsi ir siūlymą finansiškai prisidėti rengiant žiedinę sankryžą.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos