Tarybos posėdyje – rajonui aktualūs klausimai

Šiandien tarybos posėdžio pradžioje Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) meras Vidmantas Macevičius pateikė informaciją apie pastarųjų dienų situaciją – šią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos sulaikytų dviejų Savivaldybės administracijos darbuotojų ir tarybos nario. Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja S. R. šešiems mėnesiams nušalinta nuo einamų pareigų, Vietinio ūkio skyriaus vedėjas A. Ž. – dviem mėnesiams, tarybos narys B. K. pateikė pareiškimą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl tarybos nario mandato atsisakymo. Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Pokyčiai Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitete: iki šiol komitetui vadovavusi Savivaldybės tarybos, visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių pavasaris“ narė Ona Kelpšienė atsisakė pirmininko pareigų. Jas eis tarybos narė konservatorė Odeta Jasmontienė.

Taryba pritarė naujai mokesčio už vaikų išlaikymą lopšeliuose-darželiuose tvarkai, dėl kurios po projekto pristatymo rugsėjo mėnesį vykusiame tarybos posėdyje Savivaldybė tęsė dialogą su ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenėmis – vadovais, pedagogais, tėveliais, ieškodama optimaliausio, visiems priimtino sprendimo.

Vaikui susirgus, tėveliai nebemokės mokesčio nuo trečios dienos, o jei dėl ligos nelankoma 5 dienas ir daugiau, mokesčio nemokės nuo pirmos dienos. Taip tikimasi įvesti tvarką dėl lankomumo apskaitos, nelikus pateisinančios gydytojo pažymos. Iš 25 posėdyje dalyvavusių tarybos narių „už“ naująją tvarką pasisakė 22.

Pristatytas klausimas dėl pailgintos dienos grupės mokesčio keitimo. Šiuo metu pagal tarybos patvirtintą tvarką į pailgintą grupę vaikus leidžiantys tėveliai moka 5,79 Eur per mėnesį. Siūloma keisti šį mokestį – 20 Eur per mėnesį. Tai yra norintieji po pamokų vaiką palikti tokioje grupėje mokėtų 1 Eur už pusdienį. Kadangi praėjusiame tarybos posėdyje buvo kilusios diskusijos dėl mokesčio už lopšelius-darželius, nutarta klausimą dėl mokesčio už pailgintos dienos grupę aptarti išsamiau Švietimo, kultūros ir sporto, Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetuose, taip pat išgirsti bendrojo ugdymo įstaigų bendruomenių, tėvų nuomones.

Meras V. Macevičius informavo tarybą, kad Sporto ir pramogų centro statybos Mažeikiuose stringa. Praėjusios kadencijos Savivaldybės administracijos direktoriaus su UAB „LitCon“ pasirašyta statybos rangos sutartis nefinansuojama iš valstybės biudžeto, o pati Savivaldybė nėra numačiusi tam lėšų.

Šiuo metu nagrinėjamas klausimas dėl sutarties su minėta bendrove nutraukimo. Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Bartkevičius ir Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė kreipėsi ir į Šiaulių apygardos prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos