Tarybos posėdyje kalbėta ir apie švietimo sistemos pokyčius

Penktadienį, lapkričio 30 d., vyko Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame iš 27 tarybos narių dalyvavo 21. Tądien buvo ir gausu svečių – posėdyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Kęstutis Bartkevičius ir Valius Ąžuolas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovė Telšių apskrityje Loreta Bagdonavičienė. Rajono politikai svarstė ir kone vienbalsiai pritarė visiems 46 į darbotvarkę įtrauktiems klausimams, iš kurių – 2 pristatymai ir 2 informacijos.

Mažės vandens kaina

Kitąmet gyventojams mažės geriamojo vandens kaina. Ypač ženkliai, net 45,5 proc., mažėja paviršinio vandens tvarkymo kaina. Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa pristatydamas sprendimo projektą dėl perskaičiuotų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų sakė, kad šiek tiek didės aptarnavimo mokestis. Tačiau kiekvienas, sunaudojęs daugiau nei du kubinius metrus vandens, už vandenį mokės mažiau nei iki šiol.

Paskirta nauja Etikos komisijos pirmininkė

Daugumos politikų sprendimu, tarybos narė Genoveita Gricienė deleguota į Savivaldybės tarybos Etikos komisiją ir išrinkta jos pirmininke. Ji pakeitė iš komisijos narių ir pirmininko pareigų pasitraukusį Sigitą Kaktį.

Pritarta teikti paraiškas finansavimui gauti

Posėdyje pritarta teikti paraiškas projektų „Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro modernizavimas“ ir „Kultūros paveldo objekto – Viekšnių vaistinės muziejaus pastato gerinimo darbai“ įgyvendinimui, finansavimui ir tęstinumui užtikrinti.  

Nuspręsta pirkti turtą

Tarybos nariai vienbalsiai pritarė pirkti 7 butus Mažeikių mieste. Šie butai perkami įgyvendinant projektą „Socialinio būsto fondo plėtra“, kuris finansuojamas iš ES fondo lėšų. Neprieštarauta, kad būtų perkami ir du arteziniai gręžiniai Tulnikių ir Žemalės kaimuose.

Išklausytos informacijos ir pristatymai

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus rajono politikams pateikė išsamią informaciją apie neformaliojo vaikų švietimo programų įgyvendinimą ir lėšų panaudojimą. Visuomenės sveikatos biuro direktorius Aistis Jankūnas pristatė triukšmo lygio stebėsenos tyliosiose zonose rezultatus, kurių tarybos sprendimu Mažeikių mieste yra dvi – Juodpelkio parko ir Sodų trikampio skvero. 

Pristačius Daugiabučių gyvenamųjų namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros maksimalių tarifų nustatymo ir jų taikymo tvarkos aprašą klausimų nekilo. Taip pat pristatytas miesto teritorijos benrojo plano koregavimas. Šiuos sprendimo projektus politikai svarstys komitetuose, o jiems pritarti bus siūloma kitame tarybos posėdyje.

Kalbėta ir apie švietimo sistemos pokyčius

Apsvarsčius visus į darbotvarkę įtrauktus klausimus LR Seimo narys V. Ąžuolas rajono politikus informavo apie švietimo sistemos pokyčius ir planus papildomai jai skirti trūkstamų lėšų. Kalbėta ir apie mokytojų streiką, prie kurio mažeikiškiai pedagogai neprisijungė.

 

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos