Susitiko su Užimtumo tarnybos atstovais

Liepos 15 d., pirmadienį, Mažeikių r. savivaldybėje lankėsi ir su Mažeikių r. savivaldybės (toliau – Savivaldybės) meru Vidmantu Macevičiumi, administracijos direktore Laima Nagiene, mero patarėju Rimantu Gramu, administracijos direktoriaus pavaduotoju Eimantu Salatka bei seniūnijų seniūnais susitiko Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys ir Mažeikių skyriaus vedėja Rita Jurkūnienė.

Svečiai supažindino su esama gyventojų užimtumo situacija, pateikė statistinius duomenis apie nedarbo lygį rajone, išsakė pastabas ir pasiūlymus. Kaip informavo  R. Šukys, šalyje nedarbo lygis siekia 8 proc., Šiaulių klientų aptarnavimo departamento aptarnaujamoje teritorijoje  – 8,6 proc., Mažeikių rajono savivaldybėje – 9,7 proc. Praėjusiais metais rajone buvo 3500 bedarbių, dabar – 3100.  Beveik 60 proc. visų bedarbių – moterys. Didžiausias nedarbo lygis registruotas trijose seniūnijose: Laižuvos, Židikų ir Mažeikių apylinkės, Mažeikių mieste beveik 2 tūkst. bedarbių. Šių metų birželį Židikų seniūnijoje nedarbo lygis siekė 13,1 proc., pernai buvo vidutiniškai 15,5 proc. Laižuvos seniūnijoje šiemet yra 18,6 proc., pernai – 19,7 proc. Mažeikių apylinkės seniūnijoje – 13,7 proc., pernai buvo 15,6 proc. Beveik procentu išaugo 16–29 m. jaunimo nedarbo lygis, jis sudaro 16 proc. nuo visų darbo ieškančių asmenų. Palyginus su praėjusiųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, 5 proc. sumažėjo ilgalaikių bedarbių skaičius. Praėjusiais metais įdarbinti 1933 asmenys, šiemet – 2255. Nerimą kelianti tendencija – mažėja registruotų laisvų darbo vietų skaičius. Pernai registruotos 2142 laisvos darbo vietos, šiemet – 1757, o įdarbinamų asmenų skaičius auga. Daugiausia  laisvų darbo vietų paslaugų sektoriuje – 64 proc. visų laisvų darbo vietų. Kaip didžiausi darbdaviai Mažeikių rajone įvardijami AB „ORLEN Lietuva“ – 1393 darbuotojai, UAB „Grūstė“ – 562, UAB „Lyra group“ – 435, VšĮ Mažeikių ligoninė – 427, AB „Pieno žvaigždės“ filialas Mažeikių pieninė – 347, UAB „Saurida“ – 290 darbuotojų. Pagal statistiką visoje šalyje mažėja darbingo amžiaus asmenų. Mažeikių rajone sumažėjo beveik 2 proc. ir dabar yra 32067 darbingo amžiaus asmenų. Tai reiškia, kad bus sunkiau rasti darbuotojų, ypač kvalifikuotų, tad, pasak R. Šukio, reikia branginti tuos, kurie yra, ir stengtis, kad darbo vietos būtų konkurencingos ir kokybiškos. Mažėja neturinčių profesinės kvalifikacijos: buvo 46 proc., dabar – 39 proc. Daugėja norinčių įsidarbinti užsieniečių. Jiems išduotas 31 leidimas dirbti, iš viso įdarbinta per 200 žmonių iš Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir kitų šalių.

Seniūnai nuogąstavo, kad nebėra norinčių dirbti, o gerai dirbančių negali įdarbinti ilgesniam laikui.  Dalis gaunančių socialines pašalpas ir turinčių dirbti visuomenei naudingą darbą pristato pažymas, kad dirbti negali, randa kitokių priežasčių. Pasak Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriaus,  daugelis registruojasi Užimtumo tarnyboje dėl socialinių garantijų ir pašalpų. Nuo kitų metų bus registruojami smulkieji ūkininkai, kurie taip pat registruosis dėl tos pačios priežasties. Jei buvimas Užimtumo tarnyboje nebūtų susietas su socialinėmis garantijomis, tikrasis nedarbo lygis būtų ženkliai mažesnis.

Užimtumo tarnybos atstovai dėkojo vietos savivaldos atstovams ir seniūnams už bendradarbiavimą ir bendras pastangas, kad būtų mažinamas nedarbo lygis rajone, kvietė toliau bendradarbiauti ir siekti gerų rezultatų.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos