Susitikime apie skurdą patiriančius asmenis ir jų problemas

Šiandien, gegužės 28 d., Mažeikiuose lankėsi Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktorė Aistė Adomavičienė. Vizito tikslas – susipažinti su Mažeikių rajono savivaldybės vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais, nevyriausybinių organizacijų, kurios teikia paslaugas pažeidžiamiems ir skurdą patiriantiems asmenims, atstovais, pristatyti tyrimus ir apžvalgas apie skurdo lygį Lietuvoje. O svarbiausia išgirsti ir sužinoti, su kokiomis problemomis susiduria Mažeikių rajono gyventojai ir jiems paslaugas teikiantys asmenys.

Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė svečiams pristatė, su kokiais iššūkiais susiduria Savivaldybė, kokios paslaugos teikiamos ir kokia paramos plėtra socialiai pažeidžiamoms grupėms. Ji pažymėjo, kad regionuose gyvenantys žmonės susiduria su kitokiomis problemomis, nei gyvenantys didmiesčiuose. „Norint mažinti skurdą, vienyti pastangas turi valstybės institucijos, savivalda ir nevyriausybinės organizacijos, nes tik kartu dirbdami galime pasiekti gerų rezultatų ir priimti sprendimus, kurie padėtų visiems skurdą ir atskirtį patiriantiems žmonėms“, – sakė S. Bernotienė.

Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas (toliau – NSMOT) yra nevyriausybinė skėtinė organizacija, vienijanti 50 nevyriausybinių organizacijų, taip pat ir didžiausias nacionalines organizacijas, kaip Maisto bankas, Caritas, Maltos Ordino pagalbos tarnyba. NSMOT nariai veikia 49 savivaldybėse, o jų veikla grindžiama darbu su šiomis socialinėmis grupėmis: socialinės rizikos šeimos, neįgalieji, asmenys, sergantys priklausomybės ligomis, nuteistieji ir asmenys, paleisti iš įkalinimo įstaigų, prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukos, psichikos ligomis sergantys asmenys bei kitos grupės, kurios gali susidurti su skurdu ar socialine atskirtimi.

NSMOT veikia dviem pagrindinėmis kryptimis: skurdo ir socialinės atskirties bei su šia sritimi susijusių teisės aktų analizė bei siūlymų jiems keisti teikimas ir narių kompetencijų kėlimas bei informavimas.

 

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos