Susitikime – apie profesinio orientavimo svarbą

Vasario 11 d. Mažeikių užimtumo tarnyboje įvyko susitikimas, kurio tikslas – siekti, kad jauni žmonės, baigę mokslus, vėl sugrįžtų į Mažeikius.

Susitikime dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas Virgilijus Radvilas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Violenita Juškevičiūtė, karjeros ugdymo specialistai iš rajono ugdymo įstaigų.

Pranešimus skaitė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ Projektų valdymo departamento Regionų plėtros projektų vadovė Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė ir Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centro Metodinės pagalbos skyriaus metodininkė Audronė Gelžinienė.

Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė kalbėjo, kad dažnai lankosi regionuose (ji kuruoja Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskritis). Specialistės darbo tikslas – gerinti investicinę aplinką, kad ji būtų patraukli investicijoms. Ji apžvelgė situaciją valstybės lygmeniu. Verslo atstovai prognozuoja, kad dabartinis aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas ateityje dar labiau ryškės. Todėl daugiausia dėmesio reikalaujanti sritis yra švietimas. Nepakankamai parengiama inžinerinės pramonės specialistų. Inžinerinei pramonei rengiamų specialistų poreikis yra 4,9 karto didesnis nei pasiūla. Per mažas dėmesys skiriamas profesinio orientavimo sistemai. Visoje Lietuvoje yra įsteigti 53 karjeros konsultantai mokyklose. Vienam mokiniui vidutiniškai skiriama 1,1 Eur.

Audronė Gelžinienė pasidalino gerąja patirtimi. Ji kalbėjo, kad jau 5–8 klasių mokiniai turi gauti kuo daugiau informacijos apie įvairias specialybes. Šiaulių miesto savivaldybė yra pasirašiusi 126 sutartis su įvairiomis įmonėmis, kuriose savanoriauja, dirba mažieji šiauliečiai. Čia įsteigti 27 karjeros konsultantų etatai. Karjeros konsultantai yra išanalizavę, kokių kompetencijų reikia tam tikrai specialybei, kaip tas kompetencijas galima ugdyti pamokose.

Po pranešimų vyko produktyvi diskusija, kurioje buvo išsakytos problemos, ko reikia Mažeikiams, kad jaunimas sugrįžtų – tai mokymo bazių įrengimas ir karjeros specialistų etatų steigimas. Būtų tikslinga karjeros planavimo gaires įtraukti į Strateginį planą.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos