Surinks ir išveš daugiau asbesto atliekų, nei planuota

Vykdant Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savialdybės) administracijos parengtą projektą asbesto turinčioms atliekoms iš gyventojų surinkti, seniūnijos sulaukė gerokai daugiau gyventojų paraiškų, nei buvo planuota. Savivaldybės administracija patikino – šiai problemai spęsti bus skiriama papildomų lėšų.

Šiemet liepos pabaigoje įvykdžius viešojo pirkimo konkursą, buvo pradėta teikti asbesto turinčių atliekų (šiferio ir kitų) surinkimo iš gyventojų ir visuomeninės paskirties pastatų paslauga, kuri gyventojams suteikiama nemokamai Vykdant šį projektą buvo planuota per dvejus metus apvažiavimo būdu surinkti ir išvežti 100 tonų asbesto atliekų. Tokiam atliekų kiekiui sutvarkyti reiks 24 tūkst. eurų.

Tačiau gyventojų susidomėjimas projektu pranoko lūkesčius – šiuo metu jau yra užregistruota išvežti beveik 160 tonų asbesto atliekų. Savivaldybės administracija, siekdama mažinti aplinkos taršą, patikino, kad visos užregistruotos paraiškos bus patenkintos. Asbesto atliekoms išvežti Savivaldybė skirs papildomų lėšų iš Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos, o paslaugai teikti bus organizuojamas papildomas viešasis konkursas.

Primename, kad pateikiamos išvežti asbesto turinčios atliekos turi būti surinktos atskirai ir nesumaišytos su kitomis atliekomis. Šiferio lapai turi būti sudėti ant padėklų ir apsukti plastikine pakavimo plėvele. Smulkus šiferio laužas turi būti supakuotas į sandarią plastikinę tarą, pavyzdžiui, stiprius, tvirtus maišus, ir taip pat sudėtas ant padėklų.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos