Styginių kvarteto „Archi Quartett“ koncertas

Spalio 24 d., trečiadienį, 17 val. styginių kvartetas „Archi Quartett“ kartu su birbynininku Vytautu Kiminiu Sedos kultūros centre surengs koncertą, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti.

„Lietuvos šimtmetis su nacionaliniu instrumentu“ – tai projektas, kuriame birbynė skambės novatoriškai, atskleisdama naujas instrumento galimybes. Koncerto metu bus galima išgirsti pasaulyje pripažintus klasikos šedevrus, vienus iš gražiausių lietuvių kompozitorių ir specialiai šiam instrumentui rašytus kūrinius. Šiame projekte atsiskleidžia nacionalinio instrumento – birbynės –sodrus garsas, virtuoziška technika, plati garso tembrinė ir dinaminė spalvų skalė. Neįtikėtina yra tai, kaip subtiliai šis instrumentas gali derėti su klasikiniais muzikos instrumentais – retas atvejis, kai koncerte galima pamatyti birbynę su klasikiniais – styginiais instrumentais.

Vytautas Kiminius, nepaisydamas nusistovėjusių stereotipų, atskleidžia plačias instrumento galimybes. Solistas yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Jo birbynė skamba Lietuvos ir užsienio salėse, pristatant publikai Lietuvos kultūrą. Solistas 2015 m. Lietuvos nacionalinį instrumentą pristatė visam pasauliui, projekto „The sound of Europe“ tiesioginės transliacijos metu, „Deustche Welle“ kanale. Ši ir kita panaši atlikėjo veikla, noras bendradarbiauti su kitais muzikos atlikėjais, rodo lietuvišką entuziazmą puoselėti savo tautos vertybes čia ir dabar, pristatant jas tiek tradiciniais, tiek novatoriškais būdais.

Styginių kvarteto „Archi Quartett“ nariai – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, LMTA absolventai, šiuo metu grojantys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro simfoniniame orkestre. Visi keturi atlikėjai aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime, kaip įvairių ansamblių, projektų nariai ar solistai.

Šiuo metu ansamblio repertuare yra virš 200 kūrinių – nuo baroko genijų J. S. Bacho ar A. Vivaldžio iki šiuolaikinių džiazo kompozicijų. Kvartetas beveik kasmet dalyvauja „Kultūros nakties“ renginiuose, ne kartą grojo Šiaurės Lietuvos muzikos festivalyje „Biržai“, taip pat M. Mažvydo festivalyje Tauragėje, Kintų muzikos festivalyje, festivaliuose „Kalėdinis Vilnius“, „Muzikinės Kalėdos“ Vilniuje.

Koncerte skambės J. Švedo, J. Naujalio, V. Mikalausko, V. Barkausko, J. S. Bacho, V. A. Mocarto, B. Crusellio kūriniai

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos