Stovykla „Praeities takais“

Rudeniškai saulėtą rugsėjo 27 dienos rytą Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos šeštų ir septintų klasių mokiniai rinkosi ant Rimolių piliakalnio, kur gausus, pedagogų lydimas, mokinių būrys įsijungė į įvairias veiklas.
Sedos kultūros centro režisierius Gediminas Jokubauskas pristatė stovyklos užsiėmimus ir veiklas. Sedos Vyrauto Mačernio gimnazijos istorijos mokytoja Regina Montrimienė papasakojo apie Mažeikių rajono piliakalnius. Supažindino su Rimolių piliakalniu, šalia esančiu priešpiliu ir gyvenviete. Vaikai dalyvavo orientacinėse varžybose ieškodami žemėlapyje pažymėtais taškais paslėptų daiktų.
Didelio susidomėjimo susilaukė Mažeikių muziejininkų Raimondos ir Vytauto Ramanauskų vedamos edukacijos. Stovyklautojai turėjo galimybę pašaudyti iš lanko, paklausyti pasakojimų apie senąjį liaudies amatą tošininkystę ir pasigaminti gaminių iš tošies. Po kiek ramesnės veiklos vaikai burtų keliu susiskirstė į dvi stovyklas, kur ruošėsi inscenizuotai žemaičių ir kryžiuočių kovai. Apsirengus atitinkamais rūbais, apsiginklavus kardais ir rankose laikant skydus užvirė kova, kurios baigtis – žemaičių pergalė.
Kiek pavargę, bet kupini emocijų stovyklautojai turėjo galimybę padedant skautams ir skautų Vadovei Virginijai Katkuvienei išsikepti skautiškos duonelės. Stovyklos pabaigoje visų laukė „gaspadinių“ lauže keptos dešrelės ir bulvės, ant laužo virta žolelių arbata ir smagus įspūdžių aptarimas bei padėkos dalyviams.


Sedos bendruomenės pirmininkės Vitos Domarkienės informacija

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos