Spręsta, kaip sureguliuoti šviesoforus

Vakar, gegužės 28 d., Mažeikių rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl galimybės optimizuoti Laisvės gatvėje veikiančių šviesoforų valdymą, įvertintos įvairios situacijos, ne tik transporto eismo palengvinimas, bet, svarbiausia, pėsčiųjų saugumas. Tartasi dėl dalinio šviesoforų veikimo apribojimo ar budinčio šviesoforų veikimo įjungimo.

Pasitarimo iniciatoriai, Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) institucijų vadovai, kalbėjo, jog gaunama daug nusiskundimų, kad vakarais, kai senamiestyje kone nebelieka transporto eismo, Laisvės gatvėje vis įsijungia draudžiamasis šviesoforo signalas ir taip stabdomas eismas. „Dabar, kai jau praėjo penkeri metai nuo Laisvės gatvės rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo pabaigos, galima kalbėti apie šviesoforų pertvarką ir taip sudaryti kur kas geresnes sąlygas miestiečiams ir miesto svečiams“, – kalbėjo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė.

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas pateikė informaciją, kad mieste šiuo metu yra 26 šviesoforų postai. Laisvės gatvės projekte buvo numatyta „žalioji banga“ – tai indukcinėmis kilpomis reguliuojami šviesoforai. Indukcinė kilpa yra padėta po asfalto danga ir ant jos užvažiavus metalinei transporto priemonei ji privalo suveikti. Tačiau būtina privažiuoti prie sankryžos „stop“ juostos. Jei automobilis sustoja per toli ar ją pervažiuoja – šviesoforas nesuveikia. Taip pat gaunama nusiskundimų, kad ši sistema nereaguoja į motorolerius, o jų mūsų rajono keliuose gausu.

Apsvarsčius visas galimybes su transporto įmonių, policijos atstovais ir įvertinus pėsčiųjų saugumą nuspręsta, kad šviesoforus prižiūrinti įmonė privalo patikrinti visus šviesoforus Laisvės gatvėje ir nustatytų, kad jie veiktų projekte nustatyt rėžimu.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos