Sostinėje aptarti savivaldai aktualūs klausimai

Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) meras Vidmantas Macevičius dalyvavo Vilniuje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) valdybos posėdyje. Šalies savivaldybių merams pristatyta Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepcija, diskutuota apie galimybes savivaldybėms disponuoti valstybine žeme, priimta rezoliucija dėl gydymo įstaigų pertvarkos ir kt.

Aplinkos ministerijos atstovai pristatė Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepciją „Lietuva 2030“ – pagrindinį šalies teritorijų planavimo dokumentą, kuriame numatoma ilgalaikė šalies teritorijos vystymo perspektyva. Savivaldybės, teikdamos savo pasiūlymus, gali dalyvauti šiame procese ir aktyviai įsitraukti į plano rengimą.

Spręstas ir aktualus Nacionalinės žemės tarnybos funkcijų perdavimo savivaldybėms klausimas. Kalbėta apie Vyriausybės pažadą bent dalį valstybinės žemės disponavimo funkcijų perduoti savivaldybėms. Tai numatyta ir Vyriausybės programoje, tačiau iki šiol neišspręsta. Savivaldybių merai posėdžio metu nutarė kreiptis į Vyriausybę.

Priimta rezoliucija dėl gydymo įstaigų pertvarkos, kuri savivaldybėms kelia daug neaiškumo ir nerimo. Pasigendama kriterijų, pagal kuriuos bus vykdoma pertvarka, Sveikatos apsaugos ministerijos bendradarbiavimo ir išsamių diskusijų su savivaldybėmis. Ir dėl šio klausimo artimiausiu metu LSA valdyba ketina kreiptis į Vyriausybę.

Parengta pagal LSA

Nuotrauka LSA

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos