Socialinis taksi – jau greit ir Mažeikiuose

Mažeikiuose netrukus startuos nauja paslauga „Socialinis taksi“, kuri skirta socialinę atskirtį patiriantiems, neįgaliems, socialinės rizikos šeimų atstovams, senyvo amžiaus Mažeikių miesto gyventojams. Šis įgyvendinamas projektas vasario 12 d., antradienį, pristatytas susirinkusiems Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Įgyvendinus projektą „Socialinės atskirties mažinimas teikiant socialinio taksi paslaugas Mažeikių mieste“ socialinę atskirtį patiriantys mažeikiškiai turės galimybę nemokamai pasinaudoti socialinio taksi paslaugomis, nuvykti į sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar kitas įstaigas. Tokie projektai jau įgyvendinami Lietuvoje ir yra pakankamai populiarūs, nes dažnai asmenys, turėdami ribotas galimybes nevaržomai judėti, nesinaudoja viešosiomis paslaugomis, nedalyvauja renginiuose ar kituose susibūrimuose, kartais net paprasčiausi gyvenimo patogumai tampa neprieinami. Tad tikimasi, kad socialinis taksi į Mažeikių gatves išriedės jau netrukus.

Į informacinį renginį buvo pakviesti mažeikiškiai, kuriems patiems ar jų artimiesiems aktuali ši paslauga. Jie supažindinti su projektu, numatomomis jo veiklomis. Projekto iniciatoriai aiškino, kaip tai bus įgyvendinama, o svarbiausia, klausė ir prašė teikti pasiūlymus, pastebėjimus, nes tik asmenys, kurie naudosis šia paslauga, geriausiai žino, ko jiems reikia, kad ji būtų naudinga ir patogi. „Sakykite, kas aktualu, ką jūs galvojate ir ko tikitės iš šios paslaugos. Niekas geriau už jus nežino, kaip tai įgyvendinti, kad jums ar jūsų artimiesiems būtų užtikrinta gera paslauga ir pagerėtų gyvenimo kokybė“, – kvietė projektą pristatanti Mažeikių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos „Gyvenimo spalvos“ vadovė Lilija Baltutienė.

Susirinkusiuosius sveikino ir kaip rajone toliau bus plėtojama socialinės atskirties mažinimo programa kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja ir Mažeikių miesto vietos veiklos grupės valdybos pirmininkė Irena Macijauskienė. Ji priminė, kad įgyvendinant Mažeikių miesto vietos veiklos grupės strategiją siekiama išspręsti kuo daugiau socialinių problemų.

Šį projektą įgyvendina Mažeikių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija „Gyvenimo spalvos“ kartu su partneriu Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos Carito organizacija. Jis finansuojamas ES lėšomis pagal Mažeikių miesto vietos veiklos grupės įgyvendinamą strategiją.

 

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos